V posledním červnovém pátku se v Letohradě uskutečnilo ukončení hokejbalové sezony s názvem V.I.P. Cup.
Nejprve se od pěti hodin odpoledne odehrál luxusně obsazený zápas mezi rodiči a dětmi, kde hrál skoro každý, kdo měl hokejku.

Hokejbalu se nezalekly ani maminky, které – i přes námitky některých nejen svých ratolestí, že „drží hokejku jako koště“ – vytvořily celou pětku. V brance týmu rodičů se střídal brankář spadající do kategorie přípravky Ondra Dostál s poprvé v brance stojící maminkou Evou Luxovou, na druhé straně chytal Míša Novák a Josef Hanáček. Rozhodcovský dres si pro tento zápas oblékli Jiří Tesař a Vlastimil Škopek.

Malí hokejbalisté nakonec pod vedením reprezentantů Adama Krále a Štěpána Kuklíka zvítězili nad rodiči 7:4, rozhodně to ale nebyla výhra lehká.
Po zápase přišlo na řadu ocenění. Mladší žáci byli v sezoně 09/10 třetí v soutěži mladších žáků regionu Východ a právě při příležitosti V.I.P. Cupu 2010 jim byly předány medaile, ty předával předseda klubu Ivan Chmelíček, starosta města Letohrad Petr Fiala a kapitán „A“ týmu mužů Tomáš Friml.
Hned vzápětí se odehrál zápas staré gardy, který skončil nerozhodným výsledkem 5:5.

Nyní hokejbalistům nastává „okurková sezona“. Již teď probíhá letní příprava mužů a dorostu. Naplno však hokejbalové hřiště ožije až v srpnu, kdy je mimo jiné naplánováno letní soustředění nejmladších hokejbalistů. K vidění budou možná i přípravné zápasy mužů a dorostu a také by se měl v Letohradě uskutečnit turnaj žáků. První mistrovské zápasy se v Letohradě odehrají hned v prvním nebo ve druhém zářijovém víkendu a těšit se můžete na nováčky v extralize mužů. Hned v prvním kole na Letohrad nastoupí jeden z nich – HBC Třinec.

(jan)