Tou nejzásadnější je změna názvu klubu, který je SK HOKEJBAL LETOHRAD, o.s. S tím souvisí i další změna, a to dresů. „Z důvodu odchodu generálního sponzora bylo třeba nechat vyrobit nové dresy v designu letohradského jelena, který vytvořil Jiří Doležal. Klub se rozhodl na dresech nemít žádné reklamy," uvedl místopředseda klubu Vlastimil Janoušek.

Zbrusu nové dresy letohradských hokejbalistů.Letohrad své dresy mění po devíti letech, klubové barvy však zůstávají stejné, a to bílá a modrá. V nejbližší době budou moci fanoušci zhlédnout i nové webové stránky, na kterých se intenzivně pracuje.

Sezona se šesti mužstvy

Do nového ročníku hokejbalových soutěží naskočí za Letohrad 6 týmů – extraligový A tým mužů, druholigový B tým mužů, extraligový mladší dorost, mladší žáci, přípravka a také od nové sezony oficiální tým žen. Změna proběhla i v některých realizačních týmech. A tým povede Kamil Mlejnek s vedoucí mužstva Evou Královou, B tým trénuje Karel Volštát s vedoucím mužstva Janem Nožkou, o mladší dorost se budou v sezoně starat Martin Langr a Iva Janoušková. Mladší žáky a přípravku povede Ladislav Kubíček, u mladších žáků bude vedoucí mužstva Lenka Fišerová a u přípravky Eva Luxová. Trenérem týmu žen je Vlastimil Janoušek a vedoucí mužstva Lenka Fišerová.
Od srpna se rozjíždí příprava na novou sezonu. Nabitý srpen má především A tým mužů. Ten hned v prvním srpnovém víkendu absolvoval soustředění v Deštném a od 6. srpna začnou hráči pravidelně dvakrát týdně trénovat.

Tomáš Friml překonal sám sebe.Zmíněné soustředění v Deštném mělo za cíl otestovat fyzickou stránku při zdolávání lanové cesty. Hráči si zahráli rovněž nohejbal a tenis. Nedělní program byl narušen bouřkou, i přesto se však ukázala u všech hráčů dravost a chuť nevzdat to.

V sobotu 10. srpna se v Letohradě odehraje první kolo Českého poháru, kde si to mezi sebou rozdají týmy Letohradu, Hradce Králové, Hronova a Sudoměřic. O týden později Letohrad odehraje další přípravná utkání a pokud uspěje v prvním kole Českého poháru, tak jej 24. srpna čeká finále.
Mladší dorost má před sebou sezonu ve zbrusu novém formátu. Soutěž byla pro podzimní část rozdělena do tří skupin, přičemž Letohrad spadá do skupiny Východ + Morava. Tam mezi sebou o postup mezi jarní boje o medaile budou hrát týmy Letohradu, Hradce Králové, Autoskla Pardubice, Svítkova Pardubice, Jihlavy, Kyjova a Hustopečí. V jarní části dva nejlepší postoupí do republikového finále, ti ostatní dohrají sezonu ve své skupině.
Mladší žáci a přípravka začínají přípravu na novou sezonu soustředěním, a to v termínu 12. – 16. srpna 2013. Formát soustředění zůstává stejný a možná, že se letos klukům po několika minulých deštivých kempech podaří i několikrát navštívit koupaliště. Trenérsky budou kemp zajišťovat Ladislav Kubíček, Vlastík Janoušek mladší a Michal Novák. V rámci soustředění by měli Letohradští odehrát přípravné utkání s Ježky, ve druhé půlce srpna pak přípravné zápasy s Hostivaří, která bude mít soustředění v sousední Nekoři. Na konci srpna čeká nejmladší hokejbalisty tradiční „stmelovačka" na bowlingu a hned v prvním zářijovém víkendu jedou mladší žáci na dvoudenní Fair Cup 2013 do Hostivaře, který jim slibuje prověření dosavadní přípravy.

Oficiálně začínají také ženy

Tým žen začne též od srpna trénovat a v posledním srpnovém víkendu jej čeká miniturnaj žen. Proč miniturnaj? Ženy hrají ve formátu 3+1 na šířku hřiště, nikoliv na celé hřiště. Místo a přesný datum turnaje bude ještě upřesněno. Na podzim čeká ženský tým ještě minimálně jeden turnaj.
Klub zároveň pořádá stálý nábor do všech věkových kategorií a rád ve svých řadách přivítá hráče a hráčky od pěti let věku. (ij)