Letohrad ve čtvrtfinále vyřadil 3:1 na utkání loňského mistra a vítěze základní části Elbu Ústí nad Labem. Sudoměřice otáčely sérii s Opavou, kdy ze stavu 0:2 otočily na konečných 3:2. Oba týmy tak potvrdily svoji sílu.

Favoritem jsou Sudoměřice

V loňském semifinále byly nakonec úspěšnější Sudoměřice, které vyhrály sérii 3:2, přitom již dvakrát na zápasy prohrávaly (0:1 a 1:2). Sudoměřice se v tabulce po základní části umístily na 3. místě, Letohrad skončil až osmý a do play-off postoupil až v posledním kole základní části. Mírným favoritem by tedy měl být tým z česko-slovenského pomezí. Semifinálové duely slibují velmi atraktivní podívanou, na obou hřištích chodí velký počet diváků a při utkáních je vidět i z jejich řad celá řada emocí. Fanoušci by proto právě mohli být jedním z důležitých faktorů této série. Ani v jednom týmu nedošlo oproti předchozí sezoně k podstatným změnám. Největší hokejovou posilou Sudoměřic je opět Martin Hujsa (Slovan Bratislava), k nejlepším střelcům patří letošní posila Tomáš Konderla, který přišel z Třince. Sudoměřice patří k velezkušeným týmům, který prakticky neobměňuje kádr a na jejich souhře to je opravdu znát. Výbornou práci odvádí v brance Ľubor Komenda, reprezentační brankář v hokejbalovém týmu Slovenska. Oproti loňskému kádru chybějí dva hráči: Radim Kucharczyk a René Jarolín.

Domácí spoléhají na gólmana

Letohrad sází na větší zkušenosti, než měl před rokem. Jeho kádr nedoznal také podstatných změn. Týmu by měla významně pomoci exreprezentační jednička hokejbalové reprezentace brankář Vladimír Poláček. Oproti loňskému složení schází Ondřej Dospěl, Daniel Nutil a Lukáš Jakub.

Série začíná již tuto sobotu

Série odstartuje tento víkend 21. a 22. dubna v Sudoměřicích. Sobotní zápas začíná v 16 hodin, v neděli je začátek v 11.00. Třetí semifinálový duel sehrají družstva v sobotu 28. dubna od 19 hodin v Letohradě, po skončení fotbalového taháku Letohrad – Liberec. Případný čtvrtý zápas se uskuteční v neděli 29. dubna v 11 hodin opět v Letohradě. Kdyby o vítězi semifinále nerozhodly tyto čtyři zápasy, rozhodující páté. utkání se bude hrát v úterý 1. května od 16 hodin v Sudoměřicích.