Šampionátu se zúčastnili i hráči z regionu. Vladimír Blecha (OEZ Letohrad) byl jedním z nejlepších obránců českého týmu, Lukáš Vašátko a Filip Štefka (oba Polička, ale hostovali v Letohradě) byli také týmu co platní. Štefka byl dokonce vyhlášen členem v All Stars šampionátu.

Svého zástupce měla na mistrovství Evropy i Česká Třebová: Michal Válek doplnil svoji sbírku o další zlato a v úvodním zápase kategorie U18 se Slovenskem, jež skončilo remízou 2:2, se stal i nejlepším hráčem týmu, když jednou skóroval a připsal si i asistenci. Letohradský Ondřej Lux zase společně s týmem U16 vybojoval stříbrné medaile. Sbírku medailí rozšířil i asistent trenéra Jaroslav Badzik, který s realizačním týmem Macko, Komárek dovedl tým U16 v ME až do finále.

Zisk medailí je dalším úspěchem českého hokejbalu v letošním roce. Nejdříve si ze světového šampionátu odvezly stříbrné medalile ženy a následně v německém Ratzingeru vrátili trenéři Kadaně a Rak mužský hokejbal zpět mezi elitu, když ve finále nestačili pouze na tým Kanady.

V příštím roce mají i další regionální hráči šanci reprezentovat Českou republiku na šampionátech hráčů do 20 let v Kanadě. Mládežnické mistrovství Evropy se uskuteční ve slovenském Zvolenu.