Letohrad se tedy se třemi body z jediného vyhraného utkání nachází na desátém místě tabulky. Již zítra sehraje Letohrad první zápas na domácí půdě, ve kterém hostí od 16 hodin tým SHC Opava.

Sudoměřice – Letohrad 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Hráči Letohradu nastoupili do utkání s vyčkávací taktikou a domácí na to nemohli najít zbraň. Jenže dobře pokrývali střední pásmo a Letohradští tak nemohli založit útok. Ve 3. minutě po chybě letohradské obrany poslal Sudoměřice do vedení Malík – 1:0. Hosté byli přesto dál lepším mužstvem a vytvářeli si dobré střelecké příležitosti. Komendu v brance Sudoměřic ale nepřekonal nikdo. I ve druhé třetině byli domácí většinu času pod tlakem. Hrozili pouze z občasných protiútoků, ty ale s přehledem vyřešil brankář Juráček, který odchytal první zápas po zranění. V 18. minutě se hosté dočkali vyrovnání: Mašík zatáhl míček po levé straně, naznačil střelu a přihrál nabíhajícímu Košťálovi – 1:1. Na začátku třetí třetiny se hosté nechali zbytečně vyloučit, toho Sudoměřičtí využili a šli do vedení. To jim vlilo krev do žil a najednou jich bylo „všude plno“. Po dalším nepokrytí domácího hráče na 3:1 zvýšil Konderla. Hosté ještě zkusili odvolat brankáře, toho ale opět domácí využili, když se do prázdné branky trefil Bolebruch. Osm vteřin před koncem zápasu ještě skóroval domácí Dinka – 5:1.

Fakta – branky: Bolebruch 2, Malík, Konderla, Dinka – Košťál. Vyloučení: 3:3, využití: 1:0. Rozhodčí: Jahoda, Gareis.

Letohrad: Juráček (Z. Matyáš) – Friml, Kubíček, Ženíšek, Hnízdil, Doleček, Ondráček, Kormunda, Kovář, Kubeš, Košťál, J. Mašík, Furik, Baier, Hruška. „Před utkáním jsme si řekli, že nebudeme s domácími hrát hokejbal ´nahoru – dolů´, kterou Sudoměřice praktikují. Myslím si, že jsme byli lepší, ale bohužel nás opět zradila koncovka, na které musíme ještě hodně zapracovat. Neomlouvá nás ani to, že jsme byli v kombinované sestavě,“ konstatoval hrající trenér Jiří Mašík a dodal: „Před třetí třetinou jsme hráče výslovně upozorňovali na zachycení začátku, ale nechali jsme se ve třetí vteřině vyloučit a tím se prakticky celý zápas rozhodl. Bylo jasné, že rozhodne jedna chybička a tu jsme bohužel udělali my. Hráli jsme čtyři utkání venku a přivezli si jen tři body, což je málo. Nesplnili jsme plány, které jsme si zadali. Teď nás v prvním domácím utkání čeká Opava a v tomto utkání musíme naplno bodovat. Opava ale hraje velmi dobře a určitě svou kůži neprodá lacino.“