Extraligoví hokejbalisté Letohradu zahájili jarní část nejvyšší soutěže před domácím publikem, když v sobotu přivítali aktuálně devátý celek tabulky HBT Vlašim. Výhrou si Letohradští na konto připsali tři body, čímž zůstávají na druhém místě tabulky.

Letohrad – Vlašim 6:4
Nástup domácího celku do utkání byl bleskový, ve čtvrté minutě otevřel účet zápasu Kormunda, který po Ondráčkově přihrávce z mezikruží mířil přesně pod vyrážečku Duška v brance Vlašimi – 1:0. Za necelé dvě minuty zvýšil na 2:0 pro Letohrad po předchozí akci Košťála a Ženíška střelou do poloodkryté vlašimské kasy Nutil. Domácí měli několik dalších šancí, ale radoval se až v jedenácté minutě Kovář, jenž zvýšil na 3:0.

První minuta druhého dějství přinesla divokou přestřelku. V čase 0:21 snížil vedení Letohradu vlašimský Šindelář. Po dvanácti sekundách zareagoval Kubeš a vrátil domácím třígólové vedení – 4:1. V polovině třetí minuty se míčku zmocnil kapitán Košťál, přihrál ho Kubešovi, ten ho poslal na modrou čáru Frimlovi, který mířil přesně a zvýšil na 5:1. Potom ale ze strany Letohradu nastal útlum. Domácí výrazně polevili v obraně, chyběl jim důraz, což trestal jediný hráč Vlašimi – Šindelář. Ke své první trefě přidal ještě další tři. Nejprve překonal Juráčka ve vlastním oslabení a poté zakončil svoji samostatnou akci na konci třinácté minuty.

Hattrick završil vlašimský střelec minutu po prvním vhazování třetí třetiny. Potrestal vyloučení domácího Baiera a snížil na rozdíl pouhé jedné branky. Další góly do Juráčkovy branky už nepadly, i když tlak ze strany hostí přetrvával. Zlom nastal v polovině desáté minuty, kdy se nad rameno Duška po přihrávce Ondráčka trefil Kormunda – 6:4. Tím se situace zklidnila a tři body si tak připsal domácí tým.

Branky a asistence: 4. Kormunda (Ondráček, Kvaizar), 6. Nutil (Ženíšek, Košťál), 11. Kovář (Kubeš), 16. Kubeš (Košťál, Kovář), 18. Friml (Kubeš, Košťál), 40. Kormunda (Ondráček) – 16. Šindelář (Špale), 24. Šindelář (Špale, Blažek), 28. Šindelář, 32. Šindelář (Blažek, Horák). Vyloučení: 4:10, navíc Máčala (VLA) 10 OT + OK. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Střely: 52:27. Třetiny: 3:0, 2:3, 1:1. Sestava Letohradu: Juráček (Matyáš) – Kvaizar, Hodovník, Friml, Kubíček, Ženíšek, Hnízdil, Baier, Kormunda, Ondráček, Večerník, Kubeš, Košťál, Kovář, Mašík R., Nutil, Hruška, Doleček.