Jak hodnotíte podzimní sezonu?
Ze začátku jsme po výhře v Hradci Králové čtyři utkání prohráli. Kdybychom dvakrát smolně neprohráli v té době s posledním celkem tabulky, mohli jsme mít o šest bodů více a být spokojenější. Letošní ročník extraligy mužů je neuvěřitelně vyrovnaný a rozhoduje každá prohra.

Jak probíhala zimní příprava letohradského „A“ týmu?
Zimní příprava probíhala na dvě skupiny, na „letohradskou“ a „pardubickou“. Pardubickou skupinu vedl Jiří Mašík. Letohradské jsem šéfoval já společně se Sašou Chládkem a za pomoci trenéra mladšího dorostu Ladislava Kubíčka. Je nutno podotknout, že hráči k přípravě přistoupili naprosto zodpovědně, s téměř stoprocentní účastí. V obou skupinách se navíc k „A“ týmu přidali i dorostenci, kteří trénovali s námi.

Změní se nějak na jarní část sestava týmu?
Ano, změny budou. Zpět z hostování v Hradci Králové se nám podařilo přivést Radka Mašíka, který může hrát v útoku i v obraně. Druhým vynikajícím hráčem, je Dan Nutil, také z Hradce Králové. Dan je komplexní hráč a navíc velice výrazná osobnost, a to jak v kabině, tak na hřišti. To víme ze zkušenosti v loňském roce, kdy byl v Letohradě na hostování. Oba dva, jak Radek, tak i Dan jsou skvělí hráči a mohou nám přinést do týmu zdravou konkurenci, kdy se ostatní budou muset více snažit, aby se prosadili do sestavy. Dalšími změnami je přestup Jana Smejkala do „béčka“, a to z pracovních důvodů a naopak přesun Davida Baiera do „A“ týmu.

Jaké má Letohrad cíle v jarní části?
Cíle jsou nejvyšší. To znamená po základní části udržet minimálně současné druhé místo v tabulce. Což by mělo být reálné. A v play off? Je to sice jiná soutěž, ale přesto si v ní nemůžeme dávat malé cíle. Myslím, že všichni, jak realizační tým, tak hráči jdou úspěchu naproti, což bylo vidět v zimní přípravě.

(ij)