Ve čtvrtém kole Českého poháru v hokejbale zajížděli Letohradští k regionálnímu derby proti loňskému vítězi II. NHbL-Východ - pardubické Alfě. Začátek se hostím příliš nepovedl, rozhodly až první dvě minuty posledního dějství. Letohradští tak postupují v Českém poháru dál. V dalším utkání přivítají až na konci února extraligový Hradec Králové. Do té doby je čeká od hokejbalu přestávka.

DDM ALFA Pardubice – SK OEZ TESTA Letohrad

2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

 

Úvod utkání se lépe povedl domácím, v polovině šesté minuty otevřel skóre utkání starší z bratrů Hellerových Jan. Na to dokázali Letohradští odpovědět zásluhou dobře chytajícího Zemana až ve třinácté minutě, kdy ho poprvé překonal Kubeš – 1:1. V poslední minutě střílel nejprve od modré Hnízdil, avšak jeho střela ještě neznamenala kýžený brankový úspěch. Jiné už to však bylo po střele hrajícího trenéra Mašíka, jemuž se podařilo zvýšit na 2:1.
Ve druhé minutě druhého dějství se před „kasu“ domácích dostali Kovář s Hnízdilem, gólově zakončit se ale nezdařilo. O minutu později měli možnost zvýšit vedení Letohradu Večerník s Košťálem, poté střílel Hnízdil. Brankář Zeman však působil. Jako by branku zaklel. Ve čtvrté minutě pálil Ondráček. V páté minutě se dostali před branku hostí domácí, Juráčka ale také nepřekonali. V desáté minutě našel Mašík na modré ideálně postaveného Frimla, který našel kouzlo, jak zakletou branku Pardubic odčarovat a poslal míček za záda brankáře Alfy – 1:3. Avšak neznamenalo to, že střelci hostí budou mít situaci ulehčenou. V jedenácté minutě střílel neúspěšně Doleček, ve třinácté měl šanci Lustyk, který nezužitkoval Nožkovu nahrávku.

Nástup do třetí třetiny byl ze strany Letohradu bleskový – sedmnáct vteřin po úvodním buly si další gól připsal kapitán a nejproduktivnější hráč Letohradu Jiří Košťál. Hned po necelé minutě se podruhé radoval Mašík, který poslal míček do opuštěné branky domácích – 1:5. V páté minutě znovu spálil svou šanci Lustyk. V osmé minutě nezužitkoval nahrávku Košťála Večerník. Ve třinácté minutě si druhou branku v tomto utkání připsal Kubeš, na což domácí po 25 vteřinách reagovali stejně – na 2:6 kosmeticky upravil mladší dorostenec Mokříž. A udělal tak tečku za celým utkáním. Letohrad mohl nastřílet klidně více branek, ale díky nepřesnostem v koncovce a brankáři Pardubic se tak nestalo.

Fakta – branky a asistence: 6. Heller Jan (Skřivánek), 43. Mokříž (Heller Jan) – 13. Kubeš (Večerník), 14. Mašík (Ondráček), 25. Friml (Mašík), 31. Košťál (Večerník, Kubeš), 32. Mašík (Ondráček, Kovář), 43. Kubeš (Hnízdil). Rozhodčí: Gráca, Diblík. Vyloučení: 3:4. Střely na branku: 27:27. Sestava Letohradu: Juráček – Friml, Nožka, Doleček, Janďourek, Rybka, Hnízdil, Mašík, Lustyk, Kovář, Ondráček, Kubeš, Košťál, Večerník, Hruška
Martin Motyčka, trenér Letohradu: „Jsem s posledním utkáním tohoto kalendářního roku spokojen. Bylo to stylové zakončení podzimní části sezony.“