Letohradští borci ve 13. a 14. kole Extraligy hokejbalu hostili na svém hřišti týmy ze západních Čech – Plzeň a Dobřany.
Dvěma výhrami se Letohradští vyšvihli na druhé místo tabulky. Příští týden sehrají poslední domácí utkání podzimní části, kdy v sobotu v 16:30 přivítají čtvrtý celek tabulky SK Sudoměřice.

Letohrad – Plzeň 4:2

(2:2, 2:0, 0:0)

 

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, v první minutě Juráčka prověřil nejprve Lendl a následně O. Kejř. Poté se před brankáře hostí dostal Dospěl, zakončit ale nedokázal. Ve třetí minutě otevřel skóre domácí Kormunda, který po nahrávce Hnízdila mířil přesně – 1:0. Radost domácích ale netrvala dlouho – o devatenáct vteřin později srovnal skóre Edl – 1:1. V osmé minutě střílel Kovář, o dvě minuty později se před domácí svatyni dostali O. Kejř s Hubačem, Juráček byl ale pozorný. Ve třinácté minutě od modré střílel Kubíček, poté byl za faul na Regnera vyloučen Hnízdil. Toho využil kapitán hostí Hubač, který se trefil přesně nad Juráčkovu lapačku – 1:2. Z vedení se ale Západočeši neradovali dlouho. Za necelé dvě minuty srovnal skóre na 2:2 po nájezdu Kubeš.

Hned od začátku druhé třetiny domácí začali bušit do obrany Plzně. Ale zdálo se, že vše bude marné. Ve čtvrté minutě se do akce dostala formace Večerník – Dospěl – Furik, o půl minuty později měl další šanci skórovat první jmenovaný. V šesté minutě svůj nájezd nezakončil Ondráček. Radost domácím fanouškům udělala až využitá přesilovka po faulu Kejře na Bajera. Využil ji domácí Večerník, když tečoval Frimlovu střelu – 3:2. Následně tvrdě pálil obránce Kvaizar. Ve dvanácté minutě se před domácí kasu dostal O. Kejř, Juráčka ale nepřekonal. Plzeň zbraně rozhodně neskládala a pokoušela se skóre otočit. Ale vynikající Juráček držel jako při střele Chowaniece. Půl minuty před koncem třetiny se podruhé radoval Večerník, když po nahrávce Kubeše poslal míček přesně do růžku plzeňské kasy – 4:2.

Ve třetím dějství už branka sice nepadla, ale vzruchu přinesla také dost. V šesté minutě byl ošklivě faulován Večerník a plzeňský Edl za tento faul obdržel trest pět minut a dokonce utkání. Následující přesilovku se pokoušel využít nejprve Kvaizar a po něm i Ondráček. V další přesilovce dobře pálil Kubeš, avšak nastřelil pouze břevno branky hostí. Ve čtrnácté minutě plzeňský kouč odvolal Donauschachtla z brány a půl minuty před koncem ještě fauloval Dospěl. Před Plzní se rýsovala nadějná přesilovka šest na čtyři. Hosté ji ale nevyužili a tři body si tak zaslouženě připsali domácí. Fakta – branky a asistence: 3. Kormunda (Hnízdil), 15. Kubeš, 23. Večerník (Friml), 30. Večerník (Kubeš) – 3. Edl (Lendl), 14. PP Hubač (Kejř O.). Vyloučení: 5:6, navíc Edl (PLZ) 5 minut a do konce zápasu. Využití: 2:1. Střely na branku: 22:17. Rozhodčí: Vokurka, Horský.

Letohrad – Dobřany

6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

 

První třetina skončila bez branek. O chlup aktivnější sice byli domácí, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Letohradští zahájili druhou třetinu oslabením, ale Košťálovi to nijak nepřekáželo v tom, aby po spolupráci s Kubešem vstřelil první branku střetnutí – 1:0. V páté minutě namlsaný Košťál střílel znovu, trefil ale jenom břevno kasy hostí. O minutu později měl znovu šanci Ondráček, poté střílel Kormunda. V deváté minutě byla domácím nabídnuta další přesilovka, kterou po minutě a půl využil Kovář – 2:0. Ve dvanácté minutě zahrozili hosté, brankář Juráček ale s přehledem všechny pokusy o snížení skóre likvidoval.

V polovině šesté minuty třetí třetiny proměnil samostatný nájezd Dospěl a dal třetí branku Letohradských. V jedenácté minutě zvýšil vedení Letohradu Kubeš a o devět sekund později si svoji první branku v dresu Letohradu připsal Hnízdil, který po asistenci Kormundy mířil přesně – 5:0. Poslední branku utkání vstřelil Večerník a stanovil skóre na 6:0. Fakta – branky a asistence: 18. Košťál (Kubeš), 25. Kovář (Košťál, Friml), 36. Dospěl (Hnízdil), 41. Kubeš (Košťál), 42. Hnízdil (Kormunda, Dospěl), 45. Večerník (Košťál). Vyloučení: 6:5, navíc Baier (LET) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:24. Rozhodčí: Vokurka, Horský.

Martin Motyčka, trenér Letohradu: „V sobotním utkání jsme měli trošku problém v první třetině s hrou dozadu.Od druhé třetiny se hra zlepšovala a já můžu mužstvo za předvedený výkon jen pochválit. V utkání proti Dobřanům se nám také nepodařila první třetina, hráči nestříleli a neplnili pokyny. Od druhé třetiny se jim začalo dařit více a utkání rozhodly čtyři branky ve třetí třetině. Za skvělý výkon chci pochválit Davida Juráčka.“