KARVINÁ – LETOHRAD 4:3 (sn)

Letohrad začal lépe. Ve druhé minutě pěknou akci předvedli Dospěl s Baierem. O chvilku později fauloval domácí Marosz a o využití první přesilovky se dvěma tvrdými ranami od červené pokoušel obránce Friml. V šesté minutě mohl skórovat Kubeš, který ale nezužitkoval předchozí akci Košťála a Večerníka. V jedenácté minutě byl vyloučen Smejkal, domácí nabízenou přesilovku po šestnácti vteřinách využili – za Juráčkova záda poslal míček Folwarczný – 1:0. Hosty to ale nepoložilo. Hned v dalších vteřinách hry střílel Kormunda, poté se znovu dostalo před kasu trio Košťál-Kubeš-Večerník. Ve čtrnácté minutě dvakrát za sebou od modré střílel obránce Hnízdil. Co se týče branek, vše bylo ale bez efektu.

V polovině čtvrté minuty druhého dějství byl faulován Kubeš, který o devět vteřin později přesilovku využil a srovnal na 1:1. To vlilo hráčům v modrobílém krev do žil a po minutě strhl vedení na stranu Letohradských Kormunda – 1:2. Radost hostí ale netrvala dlouho. V páté minutě byl znovu vyloučen Smejkal a domácí opět letohradského oslabení využili – 2:2. V osmé minutě střílel Košťál, nastřelil však jenom tyčku karvinské svatyně. Následně až příliš tvrdě bránil letohradského gólmana Kubíček, čímž si vysloužil dvouminutový odpočinek na trestné lavici. Toho se pokusil využít domácí Pavlíček, který dvakrát prověřil Juráčkovu pozornost. Obrátit vedení ve prospěch Karviné se ale podařilo až v polovině jedenácté minuty L. Rosůlkovi, který tímto gólem opět potrestal vyloučení letohradského Dolečka – 3:2. Zpátky do hry se Letohradští dostali zásluhou Košťála, který dorazil za záda karvinského Pavlíčka další z Kubíčkových dělovek – 3:3. V polovině poslední minuty fauloval Kormunda a Juráček v brance měl plné ruce práce. Těsně před koncem třetiny byl ještě faulován kapitán Ondráček.

Letohradští poslední část hry začínali přesilovou hrou. Večerník v ní netrefil prázdnou bránu. Letohradští si v dalších minutách vytvářeli neuvěřitelné šance. Branku mohli vstřelit Kubeš, Košťál a Friml, nicméně karvinská tvrz odolávala. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž měli více štěstí domácí hráči. Letohradští si připsali alespoň bod za remízu. Fakta – branky a asistence: 12. PP Folwarczný (Rosůlek J.), 20. PP Folwarczný (Rosůlek J.), 26. PP Rosůlek L. (Pavlíček Vl.), SN Folwarczný – 19. PP Kubeš (Košťál, Furik), 20. Kormunda (Dospěl), 30. Košťál (Kubíček) Vyloučení: 9:7, Využití: 3:1 Střely: 12:27 Rozhodčí: Olesz, Nezbeda.

Roman Ondráček, kapitán týmu: „Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Hodně jsme bojovali a měli jsme herní převahu. Zápas rozhodla produktivita přesilovek, kdy jsme všechny tři branky inkasovali v oslabení. Při hře pět na pět jsme soupeře nepustili do žádné větší šance. My jsme bohužel své šance tentokrát neproměnili a naše převaha tak vyšla do prázdna. Samostatné nájezdy byly o štěstí, a to nám nepřálo.“