Již několik týmů zvučných jmen si na výkonu mladíků, občas podporovaných hráči A týmu, kterému se zatím letos moc nedaří, vylámalo zuby. Hráči Lokomotivy (tentokrát bez Kvasničky) po skvělém výkonu proti Chlumci svého soupeře nepodcenili, ale až po důrazném zásahu trenéra Lukáše Demla.
Pardubice : Č. Třebová 0 : 8 (0:2,0:0,0:6)

Svítkovští mladíci šli do zápasu po dvou výhrách ve své kategorii nad Přeloučí. Od začátku zápasu dokázali hráčům Lokomotivy srdnatě čelit, i když ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Hruška po asistenci hrajícího trenéra Lukáše Demla.Druhou branku přidal v polovině deváté minuty Lustyk z přihrávky Vladimíra Demla, ale to bylo na dlouhou dobu všechno.

V druhé části přibylo několik vyloučení. Trestnou lavici zahřívali většinou hráči Třebové. Přestávka mezi druhou a třetí třetinou přinesla nemalé šamponování kohoutích hlav ze strany trenéra Demla, který si nebral servítky.

Třetí branka v síti domácích přišla až v polovině sedmé minuty posledního dějství, kterou opět vsítil Lustyk – poté co ho ideálně našel Rybka. Zlom v utkání přinesla čtvrtá branka z hole mladšího z Demlů Lukáše, když mu asistenci na první branku vrátil Hruška. Než se stačil domácí gólman v brance narovnat, lovil míček za svými zády již popáté. Hned z dalšího protiútoku už Lustyk svým čtvrtým gólem zvyšoval na 6 : 0 pro hosty. Po této brance se domácí na chvilku dostali z velkého tlaku kohoutů. Závěr zápasu patřil opět České Třebové. Nejdříve to byl Vraspír a na konečných 0 : 8 pečetil výsledek zápasu několik vteřin před koncem Tomeš.

Zápas ale přinesl několik vrásek do zadních řad modrobílých. Ranou morovou bylo zranění kapitána Dobrovského a zápas nedohrál ani Mňuk. Druhým vysokým vítězstvím v posledních dvou kolech se Lokomotiva posunula na 6. místo v tabulce.

V dalším kole přivítá Lokomotiva v Benátkách v neděli v 10 hodin dopoledne Poličku, která podává v soutěži standardní výkony, a lze tak očekávat kvalitní zápas. Fakta – branky: 3. Hruška (L. Deml), 9. Lustyk (V. Deml), 37. Lustyk (Rybka), 37. L. Deml (Hruška), 38. Lustyk (Šustek), 38. Lustyk (V. Deml), 43. Vraspír (Rybka),44. Tomeš (V. Deml). Vyloučení : 9:9. Využití: 0:1. Střely: 16:33. Rozhodčí: Ticháček, Nečas.

Trenér Lukáš Deml: „První třetina byla dobrá, ale v druhé si každý chtěl dát branku a hráči hodně sólovali – hráli na sebe. O přestávce jsem hráčům řekl, že tento systém hry góly nepřinese. Hru jsme zlepšili a čtvrtá branka domácí definitivně zlomila. Zápas jsme už dohráli v klidu přesně podle mých představ.“