Letohrad – Opava 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

V úvodu utkání prověřil tvrdou střelou gólmana hostí Kubíček, o dorážku se pokoušel Friml. Ve 2. minutě byl vyloučen opavský Zbořil, o využití první přesilovky Letohradu se pokoušel kapitán Ondráček, kličkou však Klepače v brance hostí neoblafl. V polovině 5. minuty se míčku zmocnil Košťál, přihrál Kubešovi a ten zakončil střelou do branky hostí – 1:0. Poté se hosté dostali do obranného pásma Letohradu a na začátku 10. minuty poslal míček za Juráčkova záda Vehovský – 1:1. Druhá třetina byla v režii Letohradu. V 19. minutě strhl vedení na stranu domácích Košťál po nahrávce Kubeše – 2:1. Ve 23. minutě byl vyloučen Ondráček a půl minuty nato obránce Kubíček, domácí ale dvojité oslabení přestáli bez úhony. V polovině 34. minuty Opavští znovu vyrovnali Vehovským, jenže jejich radost netrvala dlouho. Vzápětí totiž domácí Večerník dorazil do opavské brány Kubíčkovu střelu – 3:2. O třináct vteřin později zvýšil na 4:2 Baier, který zužitkoval nahrávku Kormundy. Poté měl dvě příležitosti skórovat Kovář, ale ani jednu nedokázal využít. Na konci 38. minuty hrál Letohrad další přesilovou hru. O její využití se pokoušel nejprve Ondráček ve spolupráci s hrajícím trenérem Mašíkem, skórovat se však podařilo až čtyři vteřiny před koncem Furikovi, který tak stanovil výsledek na konečných 5:2.

Fakta – branky: Kubeš, Košťál, Večerník, Baier, Furik – Vehovský 2. Vyloučení: 4:6, využití: 2:1. Rozhodčí: Vokurka, Horský (oba Jihlava). Letohrad: Juráček (Z. Matyáš) – Friml, Kubíček, Kvaizar, Hodovník, Doleček, Hnízdil, Ondráček, Kormunda, Kovář, Kubeš, Večerník, Košťál, Furik, Hruška, J. Mašík, Baier, Válek, Rybka.

„Ze začátku jsme věřili tomu, že Opavu porazíme, protože nám nic jiného nezbývalo. Jestliže chceme být co nejvýše v tabulce, tak musíme teď zápasy vyhrávat,“ podotkl letohradský trenér Martin Motyčka a dodal: „Celý zápas jsme byli lepším týmem, vytvářeli jsme si více gólových šancí s tím, že jsme po prvních dvou třetinách vedli 2:1. Řadu šancí jsme však ještě neproměnili, a to nás tak trošičku sráželo. Potom, co Opava skóre vyrovnala na 2:2, jsme si na lavičce řekli, že prostě tenhle zápas neprohrajeme. A hráči pro to skutečně udělali první a poslední.“

Příští týden letohradští hokejbalisté zajíždějí do Vlašimi, která zatím je s čtyřmi body desátá.