Zatímco Letohradští měli minulý víkend na programu dva duely s Ježky Heřmanův Městec a 1. HBC Svitavy, českotřebovští hokejbalisté zajížděli do Prachovic.

H. Městec – Letohrad B 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)

Letohradští v oslabené sestavě drželi s domácími Ježky nerozhodný stav až do 10. minuty první třetiny, kdy se pohotově po vhazování prosadil Schiller – 1:0. Těsně před přestávkou zvýšil vedení Ježků Kozel. Ve druhé třetině měli šance Letohradští, ale Papadopulos ani Ptáček neuspěli. Ve 22. minutě tak dal na 3:0 Čížek. Třetí třetinu začali bleskově hosté, když ve 30. vteřině snížil M. Šourek. Vzápětí ale skóroval domácí Bašuš. Na 4:2 tečoval těsně před brankou Černohous. Hosté ještě doufali ve zvrat, ale ve 43. min přišel pátý gól v jejich síti a v poslední minutě dal Kadaňka na 6:2.

Fakta – branky: Kozel 2, Schiller, Čížek, Bašiš, Kadaňka – M. Šourek, Černohous. Letohrad: Černický - Janďourek, Ptáček, Nožka, Mlateček, Papadopulos, Procházka, M. Šourek, P. Šourek, Černohous.

Svitavy – Letohrad B 4:5 (0:0, 3:2, 1:3)

Po bezbrankové třetině začali druhou část domácí důrazněji a po využitých přesilových hrách vedli 2:0. Hosté se vzchopili zásluhou Baiera, který dorazil do brány střelu Janďourka – 2:1. Domácí ovšem opět odskočili na rozdíl dvou gólů zásluhou Musila. Vzápětí M. Šourek trefil nejdříve tyč a z odraženého míčku snížil Furik – 3:2. V úvodu třetí třetiny vyrovnal Furik a o chvíli později poslal Letohrad do vedení díky využité přesilové hře Lux. Za třicet vteřin bylo ale opět vyrovnáno, když Nespěšný s Musilem dokonale rozebrali letohradskou obranu. Už se zdálo, že utkání rozhodnou samostatné nájezdy, ale 32 vteřin před koncem dal střelou do protipohybu Baier na konečných 5:4 pro Letohrad.

Branky Letohradu: Furik 2, Baier 2, Lux. Letohrad: Matyáš - Kubíček, Doleček, Nožka, Janďourek, Ptáček, Furik, Baier, Lux, M. Šourek, P. Šourek, Chmelíček.

Prachovice – Česká Třebová 1:8 (0:1, 1:2, 0:5)

Na kontě obou soupeřů byla před zápasem v tabulce nula. Případné vítězství mohlo Lokomotivu odpoutat ode dna soutěže, kam spadla díky horšímu skóre. Kohoutům i nadále v zápase chyběl Lukáš Deml. Na úvodní branku se v Holcim aréně čekalo i přes řadu vyloučených až do 11. minuty. Skóre otevřel po Tomešově přihrávce Vladimír Deml. Druhou branku v síti domácích přidal již ve druhé třetině při přesilové hře Lustyk. Domácím se podařilo snížit na rozdíl jedné branky v polovině 26. minutě, ale vzápětí zvýšil Lustyk na 3:1 pro českotřebovské kohouty. Ve třetí části hry zlomil Prachovické Vladimír Deml, který gólem v oslabení dal na 4:1. Hosté přidali do konce zápasu ještě další čtyři branky a nakonec vyhráli jasně 8:1.

Fakta – branky Č. Třebové. Vladimír Deml 3, Lustyk 2, Kvasnička 2, Vraspír. Vyloučení: 13:12, využití: 0:5, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Pavlovic, Úlehla. Česká Třebová: Ehrenberger – Dobrovský, Šustek, Vraspír, Ruda, Pávíček, Kvasnička, Vladimír Deml, Kašpar, Rybka, Macků, Lustyk, Mňuk, Jebousek.