Letohradští do Brna odcestovali s oslabenou sestavou, ale už v prvních minutách utkání se ukázalo, že jsou jasně lepším týmem.

Brno – Letohrad 0:7 (0:1, 0:1, 0:5)

Ve 3. minutě otevřel skóre Váně a hosté i přes veškerou snahu domácích své vedení do konce třetiny udrželi. Na 2:0 zvýšil ve 24. minutě v přesilové hře Žďárek. Třetí třetina byla ale již zcela v režii východočeského týmu. V polovině 31. minuty se ve vlastním oslabení 5 na 3 za záda brněnského brankáře Kornhausera trefil Lux – 0:3. Čtvrtý gól přidal po třech minutách starší žák Halbrštát, poté se ještě dvakrát trefil reprezentant Lux a poslední branku vstřelil minutu a půl před koncem Paukrt, který po nahrávce Žďárka stanovil konečný stav prvního extraligového utkání – 0:7. Letohradský tým skvěle podržel brankář Bečka, jenž si tak připsal první nulu v nové sezoně.

Fakta – branky: Lux 3, Váně, Žďárek, Halbrštát, Krkavec. Vyloučení: 4:8 (navíc letohradský Červinka 10 OT), využití: 0:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Kubo, Dočkal. Letohrad: Bečka – Adamec, Krkavec, Žďárek, Doleček, Lux, Halbrštát, Váně, Červinka, Paukrt, Vrba, Forman, Chmelan, Grund. Příští týden vyjíždějí letohradští mladší dorostenci na další utkání, a to do Prahy, kde se o tři body „porvou“ s týmem Kert Park Praha.