Lokomotiva nenastoupila v plné síle. Chyběli jí Válek, Macků a Hruška, které čekala premiéra v barvách Letohradu. Polička před vstupem do sezony kádr omladila.

Polička – Česká Třebová 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Domácí šli do vedení již v 6. minutě, kdy se trefil Prchal. V dalších minutách podržel při oslabeních Třebováky gólman Ehrenberger. Ve druhé třetině měli opět více ze hry hráči Komety a v polovině 29. minuty zvýšil při přesilovce na 2:0 mladíček Filip Štefka, jenž přímo po vyhraném buly v útočném pásmu poslal nekompromisně volně ležící míček za Ehrenbergerova záda. Českotřebovští bleskově zareagovali a hned z protiútoku snížil Doubrava. Do konce třetiny se hosté několikrát dostali do velkých šancí a rozzvonily i tyčky na domácí svatyni. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu i v posledním dějství, ale v přemíře snahy se hosté dopouštěli faulů a hráli několik oslabení. Rozhodující branka zápasu přišla ve 40. minutě. O vítězství a o postupujícím do 2. kola rozhodl poličský Prchal – 3:1.

„Sehráli jsme jenom jeden přípravný zápas, a to s bývalým extraligovým účastníkem. Při tom zápase jsme nemuseli tvořit hru, a to pro nás bylo výhodné. S dnešním soupeřem jsme už měli ukázat herní stránku, což bude v našem kádru trochu problém. Sezona se však teprve rozjíždí, tudíž věřím, že se zlepšíme. Pomůže nám i příchod hráčů, kteří jsou nyní v Letohradě. Vtisknou nám větší hokejbalovost. Z tohoto utkání jsme nasbírali poznatky a musíme se z našich chyb ponaučit,“ poznamenal hráč a trenér českotřebovské Lokomotivy Petr Kvasnička.

Fakta – branky: Prchal 2, Štefka – Doubrava. Vyloučení: 5:8, využití: 1:0. Rozhodčí: Müller, Najman. Česká Třebová: Ehrenberger – Dobrovský, Šustek, Vraspír, Ruda, Pávíček, Čapek, Kvasnička, Lukáš Deml, Vladimír Deml, Brusenbauch, Kašpar, Doubrava, Židek, Lustyk. Hráči letohradského „béčka“ zahájili svou prozatím úspěšnou pouť Českým pohárem, když přehráli svítkovské „béčko“.

Svítkov Stars B – Letohrad B 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Letohradští k utkání nastoupili pouze v osmi lidech, přesto byl celý zápas v jejich režii. Zásluhou dobře chytajícího Matrky v brance Svítkova se ale mužstvu hostí podařilo skórovat až v polovině 11. minuty, kdy první přesilovku Letohradu využil Černohous – 0:1. Zbytek utkání se nesl v podobném duchu, na konci 25. minuty poslal míček za Matrkova záda P. Šourek – 0:2. O deset minut později přidal třetí gól Letohradu starší dorostenec Kudyn za asistence Häuslera. Ve 37. minutě se ke slovu dostali i domácí. Chvilkové nepozornosti Černického v bráně hostí využil Kazda, který tak upravil konečný stav utkání na 3:1.

Fakta – branky: Kazda – Černohous, P. Šourek, Kudyn. Vyloučení: 3:4, využití: 0:1. Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Letohrad B: Černický – Nožka, Janďourek, Ptáček, Kudyn, Häusler, Černohous, P. Šourek, Mlateček. ⋌(ba, ij)