Před několika dny se na hokejbalovém hřišti v Benátkách uskutečnil 3. ročník tradiční letní školy, které se zúčastnilo přes třicet mladých hráčů. I přes drobné rozmary počasí se realizačnímu týmu pod taktovkou hlavního organizátora a manažera hokejbalového oddílu Jaroslava Badzika podařilo vše zvládnout. Skvěle mu asistovali mladíci Ladislav Hruška a Tomáš Mrštný, který se především staral o výchovu brankářů. „Díky letní škole se podařilo stejně jako před dvěma lety ulovit dalšího gólmana do týmu žáků,“ s úsměvem podotkl organizátor školy.

Do trénování mladých hokejbalistů se zapojili ještě další hráči z týmu mužů Vladimír Deml a František Šustek. S nečekaně početnou částí hokejového potěru, jenž byl na letní škole na zkušené v základních dovednostech s hokejkou, která je v obou sportech hodně podobná, bylo dosti práce. „Byla to společná deviza pro budoucnost obou sportů,“ poznamenal Badzik, který se na tomto faktu shodl na jednání se zástupci českotřebovského hokeje Břetislavem Zemanem a Radko Jasanským.

V nadcházející sezoně se budou oba oddíly snažit, aby si termínově či časově nepřekážely. Hokejbalisté se dokonce díky svému rozpisu soutěží pokusí o časový posun některých utkání. Po hokejbalové škole se hráči, jejich rodinní příslušníci, funkcionáři a fanoušci podíleli na přípravě hřiště ke schválení na novou sezonu. To se uskutečnilo v úterý 21. srpna a kontrolu prováděl místopředseda Českomoravského hokejbalového svazu Josef Kadaně. „Z důvodu bezpečnosti hráčů musíme ještě obalit všechny kovové konstrukce ochranných sítí do výšky jednoho metru molitanovou izolací. Na odstranění drobných závad jsme dostali termín do 1. září, Stačí, když na svaz pošleme fotodokumentaci,“ poznamenal Jaroslav Badzik.

První zářijový víkend přijedou do České Třebové Kovo Praha a Sokol Poruba, které zde sehrají několik přípravných zápasů včetně utkání s domácím celkem Lokomotiva. K prvnímu mistrovskému zápasu zajíždějí českotřebovští hokejbalisté do Pardubic, kde je 9. září od 14 hodin čeká tamní DDM Alfa.