Oba týmy poprvé absolvují od pondělí závěrečnou přípravu společně, a to v kladenské hokejové hale, odkud se přesunou přímo do dějiště šampionátu. Tým šestnáctiletých povede jako kapitán letohradský Ondřej Lux, který byl v loňském roce zlatým střelcem finálového zápasu. Dalšími regionálními spoluhráči mu budou v jedné pětce ještě Filip Štefka a Pavel Vašátko z Komety Polička, kteří v letošní sezoně hájili barvy OEZ Letohrad v extralize mladšího dorostu.

Velkou neznámou bude tentokrát nováček na šampionátu U16, reprezentace Finska, která je tvořena hráči hokejového týmu Lumivyöry. Do mužstva osmnáctiletých si díky skvělé sezoně v týmu mužů Lokomotivy a extraligovém dorostu propracoval Michal Válek, jehož před závěrečným soustředěním v Rakovníku velmi trápily zdravotní potíže. Michal ale ukázal, že je bojovníkem i mimo hřiště a do nominačního soustředění byl fit. V závěrečné fázi se českotřebovský hráč dostal s dalším zástupcem obranných řad Letohradu Vladimírem Blechou do první přesilovkové lajny.

Na tuto sezonou a mistrovství Evropy si realizační týmy U16 a U18 vyměnily role. Na přelomu června a července se ukáže, povede–li se oběma výběrům obhájit zlaté úspěchy z rakouského Villachu. Svoji medailovou sbírku na šampionátu muže rozšířit i asistent týmu U16 Jaroslav Badzik, který společně s pardubickým Martinem Komárkem bude sekundovat velkému hokejbalovému stratégovi Tomáši Mackovi.