Sobotní úvodní semifinále poznamenala velká nervozita na straně hostů u hráčů i lavičky, výsledkem čehož byl nepěkný hokejbal se spoustou faulů na obou stranách a divoká přestřelka. Nedělní utkání již bylo jiné, Letohrad se uklidnil a po jeho větší část byl lepším týmem, nicméně o prohře rozhodla nepovedená pětiminutovka ve druhé třetině. Nedělní výkon ovšem naznačil, že série nemusí ještě nutně zápasy v Letohradě končit.

Sudoměřice – Letohrad 7:1 (4:0, 0:1, 3:0)

Skóre utkání otevřel v 5. minutě domácí Jurásek, který po zpětné nahrávce M. Věcheta střílel přesně do levého horního rohu – 1:0. Vzápětí dostali domácí výhodu přesilové hry a již po 22 vteřinách ji využil Kosík. V polovině 7. minuty přišlo sporné vyloučení za zdržování hry letohradského gólmana Poláčka a domácí tuto přesilovou hru opět po 17 vteřinách využili – 3:0. Definitivní hřebíček do rakve přišel o minutu později, kdy při hře 4 na 4 překonal letohradského gólmana Londarev – 4:0. Po této brance Poláčka vystřídal Matyáš, který ale musel hned vzápětí likvidovat dvě nebezpečné střely domácích hráčů. Čestný úspěch Letohradu zaznamenal ve 24. minutě Kvaizar, jenž snížil. Závěrečná třetina opět patřila domácím. Nejprve potrestali dvěma góly vyloučení Kvaizara a Kubeše a ve 41. minutě stanovil konečný výsledek na 7:1 Dinka. Fakta – branky: Jurásek 2, Dinka 2, Kosík, Londarev, P. Věchet – Kvaizar. Vyloučení: 15:16 (navíc sudoměřický Jurásek 5 + OK, letohradští Hodovník a Kormunda 10 OT), využití: 4:0. Rozhodčí: Náprstek, Solfronk (oba Brno).

Sudoměřice – Letohrad 6:4 (2:1, 4:2, 0:1)

Účet nedělního odvetného utkání otevřel letohradský tým už ve 2. minutě, když přesilovou hru využil Ženíšek – 0:1. V 10. minutě ale domácí vyrovnali, když vyloučení L. Poláčka potrestal Jurásek. O čtyři minuty později domácí již vedli, tentokrát se trefil Hujsa – 2:1. Začátek druhé třetiny se Letohradu příliš nepovedl, v polovině 17. minuty už prohrávali 3:1, když první pětka přestala po sporném zákroku na L. Poláčka nepochopitelně hrát. Ve 20. minutě přidal čtvrtý gól M. Věchet a letohradského gólmana V. Poláčka vystřídal opět Matyáš. Letohrad se ale nevzdal a vzápětí snížil Ondráčkem. Sudoměřice to ale nezastavilo, už po minutě nestačil Matyáš na Juráska – 5:2. Poté přišla přesilová hra Letohradu a v ní Kormunda napálil břevno. Ve 24. minutě byli krátce za sebou vyloučeni Poláček a přísně Ondráček a domácí skórovali pošesté. Ještě před odchodem do kabin Letohradští korigovali na 6:3 Kubešem. Ve třetí třetině hosté tlačili, ovšem skórovat se jim povedlo až ve 43. minutě, kdy na konečných 6:4 dal Hodovník.

Fakta – branky: Jurásek 3, M. Věchet 2, Hujsa – Ženíšek, Ondráček, Kubeš, Hodovník. Vyloučení: 12:10 (navíc letohradští Mašík a Ženíšek 10 OT), využití: 1:2, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šoupa, Štípek (oba České Budějovice). Letohrad: Vl. Poláček (Matyáš) – Hodovník, Kvaizar, Friml, Ženíšek, Kormunda, L. Poláček, Ondráček, Kubeš, Večerník, Košťál, Furik, Mašík, Baier, Smejkal, Kovář. „Sobotní zápas jsme jednoznačně nezvládli, místo plnění pokynů jsme diskutovali s rozhodčími, a to včetně lavičky. Domácí tedy zaslouženě zvítězili,“ zhodnotil první semifinálové utkání letohradský kouč Martin Motyčka a ke druhému zápasu řekl: „V neděli to byl již úplně jiný výkon, škoda že jsme vedení neudrželi do první přestávky. Bohužel úvod prostřední části hry jsme nezvládli, a to nás stálo zápas. Ve třetí třetině jsme byli herně lepší, na srovnání to ale již nestačilo. V obou utkáních jsme dostali tvrdou lekci z produktivity. Věřím, že semifinále zápasy v Letohradě ještě neskončí.“ Třetí semifinálový duel se hraje již tuto sobotu v Letohradě od 14 hodin. případný čtvrtý zápas se uskuteční v neděli od 11 hodin.