V osmém kole hokejbalové extraligy mužů sehráli Letohradští utkání s jediným východočeským soupeřem – týmem Hradce Králové. Po velmi pěkném utkání, kdy byla na obou mužstvech vidět chuť si derby užít, nakonec tři body zůstaly v domácí aréně. Letohradští tak klesli na předposlední místo tabulky, avšak se stejným počtem bodů jako tým Opavy.

Deváté kolo extraligy bude pro Letohrad tak trochu slavnostní, utkání s týmem Dobřan se totiž odehraje v sobotu před kamerami ČT 4 Sport. Přímý přenos bude zahájen v 15.00. V neděli pak Letohradští hostí plzeňskou Škodovku, zápas začne v 11.00.

HBC Autosklo H.A.K Hradec Králové – SK OEZ Testa Letohrad 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Po rozpačitém vstupu do utkání, kdy především byla na týmech vidět touha neudělat zbytečnou chybu, se posledních pěti minutách prvního dějství strhla gólová přestřelka. Letohrad dvakrát vedl, ale domácí dokázali vždy srovnat. Úvod druhé třetiny se ale Letohradu vůbec nevydařil. Hned na začátku překonal Matyáše Konderla a po dalších sedmi minutách Ježek zvyšoval už na 4:2. Hostím se však díky Kormundovi a jeho druhé brance v utkání podařilo snížit na 3:4 a hned na začátku poslední třetiny vyrovnal Kubeš. Vedení na svoji stranu ale přeci jenom zlomil Hradec. Letohrad se ze všech sil snažil v posledních pěti minutách o vyrovnání, ale nebylo mu přáno, takže zápas skončil výhrou Hradce 5:4.

Fakta – branky a asistence: 13:47 Tesař (Novák), 14:55 Hrabica (Filip), 17:14 Konderla (Kamaryt), 24:18 Ježek (Hora), 39:23 Tesař (Hrabica) – 11:17 Kormunda (Dospěl), 14:05 Friml, 20:47 Kormunda (Ondráček, Dospěl), 30:45 Kubeš. Rozhodčí: Hrazdíra Tomáš, Prudík Michal. Vyloučení: 6:5, bez využití. Střely: 24:17.

Stanislav Chládek, vedoucí mužstva: „Myslím, že utkání splňovalo všechny atributy derby, mělo náboj, pro diváky bylo utkání určitě atraktivní. Bylo korektní z obou stran, bohužel chyběla jakási kvalita na straně rozhodčích. Nechci si na rozhodčí stěžovat, ale jsem toho názoru, že na takto vyhrocená utkání – derby, by se měli objevit delegáti, myslím, že pak rozhodčí pískají úplně jinak. Soupeři patří gratulace, my jsme byli bohužel o gól kratší, proto tři body právem patří soupeři.“

V sedmém kole druhé národní hokejbalové ligy letohradská rezerva nestačila na ambiciozní Náchod, Česká Třebová zvítězila ve Svitavách.

SK OEZ Testa Letohrad B – TJ Sokol Náchod 1:5 (0:0, 0:5, 1:0). Fakta – branky a asistence: Häusler – Hofman, Belák (Salnický), Hofman, Hajník (Resl), Toftík. Rozhodčí: Vrabec, Janoušek. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. Oslabení: 1:1. Střely: 33:41. Sestava Letohradu: Pataki – Janďourek, Kovář, Nožka, Pospíšil – Ptáček, Černohous, Smejkal – P. Šourek, Chmelíček, Volštát – Kopecký, Häusler, Pirkl.

1. HBC Svitavy – Loko Č. Třebová 1:4 (0:0, 0:1, 1:3). Vše podstatné se semlelo až ve třetí třetině. Do ní už hosté vstupovali s vedením 1:0, které zajistil V. Deml. Druhou branku vstřelil po asistenci Kvasničky znovu V. Deml. Lustyk s Kvasničkou poté zvýšili dokonce na 4:0 a bylo hotovo. Domácí stačili pouze jednou brankou zkorigovat. Fakta – branky Č. Třebové: 17. V. Deml (Macků), 35. V. Deml (Kvasnička), 39. Lustyk (Tomeš), 42. Kvasnička (L. Deml). Rozhodčí: Janoušek, Vrabec. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Střely: 16:30. Sestava Č. Třebové: Ehrenberger – Dobrovský, Vraspír, Mňuk, Broulík, L. Deml, V. Deml, Rybka, Lustyk, Válek, Hruška, Voleský, Tlapák, Doubrava, Tomeš.