Bude se tam konat finálový závod cyklistického seriálu Hledá se vítěz, který je určen pro žáky ze základních škol z celého Pardubického kraje. Tento seriál pro mladé cyklisty a cyklistky podporuje olympijský vítěz a mistr světa v závodech na horských kolech Jaroslav Kulhavý.

„Finálový závod je vyvrcholením celého seriálu, který se v letošním roce skládal z desítky nominačních závodů po celém kraji, které organizovaly místní cyklistické oddíly,“ říká hlavní organizátor seriálu Vít Hospodka z pořádajícího klubu CykloBendl Vysoké Mýto. „O celkové vítězství v deseti kategoriích seriálu budou soupeřit nominovaní závodníci, na své si ale přijdou i děti, jež se žádného z nominačních závodů nezúčastnily, pro ty budou připraveny kategorie „příchozí.“ Pro ty nejmenší, co na kole ještě jezdit neumí, je připravena oblíbená kategorie odrážedel. „Náš seriál je zaměřen právě na začínající dětské cyklisty a jednotlivé závody pořádají oddíly, které s cyklistickou mládeží pracují a mohou tak zájemcům nabídnout kvalitní sportovní přípravu pod odborným vedením,“ dodal Vít Hospodka.

Na plovárně bude v rámci cyklistických závodů připravena také jízda zručnosti nebo infostánek BESIPu. Občerstvení a bezplatné parkování je zajištěno. Startovné se neplatí. Přijďte si s dětmi zasportovat do Vysokého Mýta a strávit tak příjemný sobotní den! Více na www.hledasevitez.cz.

Tip liga - Ilustrační snímek.
Špačci berou Tip ligu útokem, Michal vede pořadí, Roman si „pohlídal“ Supertrefu