Postup do II. Národní ligy měla zajištěna družstva, která se umístí na prvním a druhém místě. Do místa konání odjížděli zástupci z Kerhartic odhodláni postup vybojovat, i když opět nemohli být kompletní. Los jim určil na zahájení zřejmě nejslabšího soupeře – Dvůr Králové, ale pro ně to byl na rozehrání zdatný soupeř. První sobotní soupeř, kterým byl pro Kerhartice loňský účastník II. ligy – Mladá Boleslav disponující dvanácti zkušenými hráči – však nepůsobil zejména po vyhraném druhém setu Kerhartic příliš sebevědomě. To se projevilo i v dalších setech, které sice Východočeši prohráli nezvládnutím koncovek. I přes prohru ale byli spokojeni s předváděnou hrou.

Po dvouhodinové přestávce byl dalším soupeřem svěřenců Stanislava Flekače Sokol Malá Skála. Početný fanklub s bubny, řehtačkami a trubkami doprovázel každý úspěšný bod mohutným povzbuzováním. Byli to ale volejbalisté Sokola Kerhartice, kdo diktoval vývoj utkání: hladce vyhrané dva sety, polevení ve třetím a jasná výhra ve čtvrtém. Jak se nakonec ukázalo, byla to velmi důležitá výhra.

Poslední zápas, který Kerhartičtí volejbalisté odehráli v neděli dopoledne s družstvem VSK Praha, byl zcela jednoznačnou záležitostí a ukázkou kolektivního pojetí hry. Jak bylo důležité vyhrát tento zápas bez ztráty setu, se ukázalo v posledním zápase kvalifikace.

Favorizovaná Mladá Boleslav podlehla Malé Skále. Tím se čelo tabulky vzácně vyrovnalo a mezi prvním a třetím místem rozhodl počet setů.
Trenér volejbalistů Sokola Kerhartice Stanislav Flekač po turnaji hrdě řekl: „Náš postup je zasloužený, dali jsme do hry srdce. A když se nedařilo, dokázali se hráči navzájem podpořit. Byl to od všech nejlepší výkon sezony.“

Pod vedením trenéra Stanislava Flekače hráli:
Petr Ent, Vladimír Jakubal, Zdeněk Křepela, Milan Kubový, Pavel Mikulecký, David Peška, Vítek Pohanka a Aleš Vyvažil.
Z neodkladných důvodů, kterými byla vlastní svatba, se nemohl kvalifikace zúčastnit Zdeněk Dufek.

Výsledky utkání Kerhartic

Kerhartice – D. Králové 3 : 1 (18, -23, 12, 23)
Kerhartice – M. Boleslav 1 : 3 (-20, 23, -24, -25)
Kerhartice Malá Skála 3 : 1 (18, 12, -21, 19 )
Kerhartice – VSK Praha 3 : 0 (22 ,22, 17)

Konečné pořadí

1. Mladá Boleslav
2. Kerhartice
3. M. Skála
4. Praha
5. D. Králové

(fle)