Do společnosti těchto velkých týmů rozhodně patří i futsalová Chrudim, která už v pátek může uzavřít finálovou sérii proti Spartě. První dva duely Era-Pack ovládl a na domácí palubovce plánuje proměnit mečbol. Zápas začíná v 17 hodin, přímý přenos vysílá ČT Sport.

„Přijedou k nám a budou bojovat a kousat, protože nemají co ztratit. Nečeká nás nic jednoduchého a rozhodně to nesmíme podcenit,“ varoval David Drozd, jeden z reprezentantů v domácím dresu.

Jeho tým je ale obřím favoritem. „Tipuju, že finále vyhraje 3:0,“ řekl i člen národního mužstva a hlavní hvězda Plzně Tomáš Vnuk.

Jeho slova vychází z kvality Era-Packu, ale také z prosté bilance posledních patnácti let ve futsalové lize. Chrudim do ní postoupila v roce 2003 a od té doby získala čtrnáct titulů. Triumf jí sebral pouze v roce 2006 Jistebník. Jinak Východočeši ostatní doslova tyranizují.

Pokud vyhrají letošní ligu, stanou se mistry podvanácté v řadě.

„My v Chrudimi jsme dlouhodobě vychovávánik tomu vyhrávat. Jsme pod tlakem, který si nikdo moc neumí představit, takže o motivaci to není. Pro mě osobně jde letos o možnost desátého titulu v řadě, a to je pro mě obrovská motivace. Je to něco jiného než titul čtvrtý, šestý, osmý,“ řekl v rozhovoru pro server efutsal.cz kapitán mužstva Lukáš Rešetár, který v play off drtí jednoho soka za druhým. V osmi utkáních nasázel dvanáct branek, k čemuž přidal šest asistencí.

Ilustrační foto
ERA-PACK vyhrál i podruhé, v pátek může v Chrudimi rozhodnout

První mistr  
Chrudim - Je to trochu nečekané jméno. Radek Hlouš, třetí brankář, je jediným hráčem Chrudimi, který získal její první titul v historii.
Byl v týmu už v roce 2004, kdy Era-Pack poprvé ovládl ligu.
Hlouš však neslavil všechny triumfy, pět mu jich chybí. V letech 2012 – 2016 v oslavujícím mančaftu scházel. Má jich tedy na kontě „jen“ osm.

„Souhlasím s tím že hraju v dobré formě. Trochu tím teď mohu umlčet kritiky, kteří již hlásili že Reši VII. je starý,“ usmál se.

To rozhodně v tuto chvíli nevypadá. Stejně jako se nezdá, že by měla skončit úžasná chrudimská hegemonie. Ta je daná faktem, že klub jako první v Česku najel na profesionální cestu. Od té doby si udržuje odstup od soupeřů.

Sparta, Litoměřice, Plzeň i Slavia jsou nyní sice rovněž profi celky (navíc Teplice si drží několik Brazilců), přesto je dál Era-Pack drtí. Letos v základní části pouze dvakrát remizoval, v play off ovládl všech osm střetnutí.

A teď míří k dalším chvílím s pohárem.

„Na druhou stranu přiznávám, že už mě to úplně nenaplňuje a mé myšlenky začínají směřovat k jiným cílům, než je tato každoroční rutina,“ přiznal lídr Rešetár.

Těmi vyššími ambicemi je každoroční snaha chrudimského klubu prorazit v Evropě. V překladu to znamená postoupit do Final Four UEFA Futsal Cupu, což je futsalová Liga mistrů. Mezi elitní čtyřku se Era-Pack nikdy neprotáhl. Konkurence v Evropě navíc roste.

Zdá se však, že si Chrudimští vybojují další pokus. Stačí jen dotáhnout jízdu za titulem.

Tomáš Linhart.
FNL v Chrudimi? Je to reálné