Se sedmnácti body se Letohradští propadli na osmou příčku tabulky. Příští týden je čeká závěrečné utkání podzimní části, v sobotu od 13 hodin se představí v Ďáblově aréně, před zraky fanoušků pražského Kert Parku.

HBC Habešovna Gladiators – SK OEZ Testa Letohrad 6:0 (0:0, 3:0, 3:0). Přestože bylo před oběma brankami už od první minuty hodně živo, žádný gól v první třetině nepadl. Domácím sudí gól neuznali, protože padl zároveň se sirénou. Neuznaná branka však domácí nepoložila. Ihned po začátku druhé třetiny vyškrábl z pod Katerinjukovy lapačky míček Krtička a poslal domácí do vedení. Habešovna za chvíli znovu marně jásala, protože jí pro ofsajd nebyla další branka uznána. Netrvalo ale dlouho a po střele Tyburce se radovali domácí už regulérně. Ten samý hráč zvýšil ještě na konci třetiny na 3:0.
Do třetí třetiny nastoupili hosté s jasným úmyslem zvrátit nepříznivé skóre. Vítr z plachet však Letohradu vzala čtvrtá branka domácích, kterou zaznamenal ve 35. min. Tóth. Katerinjuk se měl v brance co otáčet a do konce zápasu ještě dvakrát inkasoval.

Fakta – branky a asistence: Krtička (Husák), 20:01 Tyburec (Střeska, Krtička), 27:54 Tyburec (Pospíšil, Sýkora), 34:01 Tóth (Husák), 44:13 Střeska (Sýkora, 44:45 Gotthard (Ryboň, Wittmayer). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:0. Střely: 34:17.

HBC KEB Kladno – SK OEZ Testa Letohrad 4:3 (0:1, 3:1, 1:1). Do předposledního zápasu sezony vstoupili Letohradští ukázkově. V polovině druhé minuty využil nahrávky Kubíčka Kubeš a poslal hosty do vedení 1:0. Dvoubrankové vedení zařídil Letohradu Ondráček. Jenže nastal obrat. Ihned po druhé trefě Letohradu snížil Rejthar. Akci Daniela Hnízdila s Alešem Romanem využil talentovaný mladší dorostenec Radek Šíma a vyrovnal na 2:2. Těsně před koncem druhé třetiny pak poslal domácí poprvé do vedení v přesilovce Hnízdil.

Letohrad se ve třetí třetině snažil usadit v útočném pásmu, jenže vstřelit branku se mu nedařilo. Naopak ve 37. min. si další gól připsali Kladenští. Míček za Matyášova záda poslal Ogurčák – 4:2. Letohrad v závěrečné power play, kdy hrál v šesti proti třem, pouze snížil na 3:4.

Fakta – branky a asistence: 22:14 Rejthar D. (Topolánek), 28:16 R. Šíma (Roman, Hnízdil D.), 29:55 Hnízdil D. (Roman), 36:22 Ogurčák (M. Hnízdil, Rejthar D.) – 1:37 Kubeš (Kubíček), 21:09 Ondráček (Kormunda), 44:37 Kubíček (Kovář). Rozhodčí: Rozlílek, Barna. Vyloučení: 5:2, navíc Hnízdil D. (KEB) 10 minut OT. Využití: 1:0. Střely: 35:19.

Martin Motyčka, trenér Letohradu: „V utkání s Habešovnou jsme začali dobře, v první třetině se hrál vyrovnaný hokejbal, měli jsme šance my i Habešovna. Řekl bych, že jsme měli i více střel, ale nebyli jsme schopni trefit branku. Ve druhé třetině jsme dostali tři branky, což nás položilo a pak už byli domácí lepší a jednoznačně vyhráli.

Nedělní zápas jsme odehráli výborně, hráli jsme odzadu, dostávali jsme se do šancí. V první třetině jsme vedli, ve druhé třetině jsme dokázali zvýšit na 0:2. Pak jsem udělal já chybu, nevystřídal jsem formaci, která branku dala, a tím jsme posadili soupeře na koně. Oni vzápětí dali gól na 1:2, tím pádem se dostali do hry a to byla naše největší chyba. Soupeř využil více svých šancí než my. Příští týden nás čeká utkání s Kertem, tam musíme vyhrát.“

(ij)