Bývalý fotbalista oblékal dresy Spartaku a Rudé Hvězdy Hradec. V roli útočníka díky své rychlosti nadělal vždy soupeřovým obráncům nemalé starosti. Po skončení aktivní kariéry se stal funkcionářem OFS Hradec Králové.

Více než třicet let moderuje zápasy FC Hradec Králové a to od prvoligového áčka až po mládežnické celky. Ve spolupráci s OFS Hradec se podílí na pořádání žákovských turnajů, pohárových zápasů či moderuje vyhlášení Hradeckých fotbalových osobností.

Hlasatel - komentátor v akci. Bohumil Lemfeld s mikrofonem v ruce během halového fotbalového turnaje Šampáňo Cup, který se koná tradičně před Vánocemi v Předměřicích nad Labem.
Lemfeld vítal olympijského vítěze, setkal se s celebritami

Pod jeho vedením se již mnoho let koná populární Šampáňo Cup, jehož se účastní v předvánoční atmosféře vesměs bývalí fotbalisté, na sklonku loňského roku se konal již 39. ročník tohoto turnaje. Nechybí ani na řadě akcí, z nichž většina má charitativní rozměr. Pokud je třeba, ochotně pomůže při konání dalších sportovních akcí ve městě pod Bílou věží.

Vedle fotbalu moderoval dlouhých šestnáct let extraligové zápasy pardubických hokejistů a zažil s nimi i dva mistrovské tituly. Nechyběl při mezistátních hokejových zápasech na pardubickém ledě včetně juniorského mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Bohumil Lemfeld.
Bohumil Lemfeld už přes třicet let dělá sportovního hlasatele a moderátora

Do dalších let mu přejeme zejména pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na sportovištích i mimo ně. Ke gratulantům se připojují Okresní fotbalový svaz Hradec Králové, Královéhradecký KFS, FC Hradec Králové, HC Dynamo Pardubice i naše sportovní redakce.

Lubomír Douděra