Zápas 19. kola VARTA futsal ligy sehráli v pátek Sparťané na palubovce Nejzbachu Vysoké Mýto. Souboj s pátým týmem soutěže Sparta zvládla a zvítězila jasně 6:1. V sestavě Mýta se poprvé představil Jan Lištván, ale na premiéru nebude vzpomínat rád.

Spartě vyšel vstup do zápasu, když hned ve 3. minutě poslal míč na nabíhajícího Cupáka Belej a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Vzápětí skončil jeden z dlouhých nákopů domácích na tyči a stejně dopadla i střela Pimpolha. Druhý gól viděli diváci v 10. minutě, kdy se po sparťanské kombinaci objevil sám na středu palubovky Pimpolho, který svou šanci proměnil střelou k tyči.

Na rozdíl jediného gólu snížil po rohovém kopu ranou z první Jiráský, ale stav 1:2 vydržel jen šestnáct sekund. Sparta totiž dokázala sehrát signál po autu a Diego jí vrátil dvoubrankový náskok.

Stav se neměnil až do druhé poloviny druhého poločasu, kdy hosté rozhodli o svém vítězství.

Brahimi zachytil rozehrávku domácích, poslal míč k postranní čáře Diegovi, který naservíroval na zadní tyč přihrávku Belejovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do sítě. O tři minuty později prošel na útočné polovině Angellot mezi trojicí domácích hráčů, přihrál Pimpolhovi, jenž naservíroval gólový pas Amadeovi. Pátý gól byl zároveň poslední chvílí, kterou strávil v zápase brankář Nejzbachu Libor Gerčák. Po střetu se zakončujícím hráčem Sparty utkání kvůli zranění nedochytal.

Jeho náhradník Jan Špinar lovil míč ze své sítě po dvou minutách pobytu v brance, kdy ho propálil Pimpolho.

„Klíčové pro vývoj zápasu byly naše chyby. Zbytečně jsme otvírali prostor v obraně a Sparta toho dokázala využít. To zápas podle mě rozhodlo,“ řekl k utkání vysokomýtský Jan Lištván, který absolvoval svůj první zápas v dresu Nejzbachu. „Chce to zatím ještě čas, i když ho moc nezbývá. Nicméně věřím, že vše doženu na trénincích. Věřím, že postupně si vše sedne a na play off už budu úplně v pohodě připravený.“

Kouč Sparty byl po závěrečném hvizdu spokojený. „Zápas byl v naší režii. Musím znovu zopakovat, že jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici a spolu s Lukášem Stránským jsme na hráče na trénincích hodně přísní a tvrdí. Klukům jsem řekl, že duel s Nejzbachem pro nás bude test toho, jak na tom jsou fyzicky a myslím si, že jsme podali skvělý výkon,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.   (mp)

Vysoké Mýto - Sparta Praha 1:6

Fakta – branky: 13. Jiráský (Sklenář) – 3. Cupák (Belej), 10. Pimpolho (Amadeu), 13. Diego (Cupák), 31. Belej (Diego), 34. Pimpolho (Amadeu), 36. Pimpolho (Angellot). Rozhodčí: Slanina, Kolář. ŽK: 0:0. Diváci: 450. Poločas: 1:3.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Libor Gerčák, Jan Špinar – Jan Lištván, Petr Jeníček, Jaroslav Kubát, Jakub Vágner, Šimon Štanglica, Petr Vladyka, Jiří Beran, Michal Jiráský, David Novák, Martin Šabata, Václav Sklenář.
AC Sparta Praha: Ondřej Vahala – Martin Sop, Amadeu, Dominik Kocourek, David Hájek, David Cupák, Martin Hora, Angellot, Azem Brahimi, Diego Fogaca, Michal Belej, Marcelo, Pimpolho.