Benago Zruč nad Sázavou – Nejzbach Vysoké Mýto 3:1

Úvodní minuty zápasu byly hodně oťukávací a zhruba po šesti minutách se začaly dít na zručské palubovce zajímavé věci. Hned v 7. minutě musel vykopnout nepříjemnou střelu Rodka brankář L. Gerčák. O minutu později už se domácí radovali po brance Brahimiho. V polovině první půle si ještě navedl balón do středu hřiště aktivní Rodek, ale střelu poslal těsně vedle branky hostů.
Domácí kapitán byl při chuti. Na Gerčáka to zkoušel i zblízka, jenže reprezentační brankář ho vychytal. Ve 14. minutě mohlo být rázem srovnáno. Jako poslední chyboval Lištván, jenže Semerád zakončil nabídnutou šanci jen do břevna Kudrnovy brány. Na další šance se čekalo až do poslední minuty první půle. Nejprve měli obrovskou šanci Brahimi a Váňa, ovšem jejich dorážky bravurně vyrazil L. Gerčák. Neuběhlo ani pár vteřin a první formace Benaga měla po zaváhání Jeníčka u lajny další tutovku, znovu však Benago ztroskotalo na brankáři Nejzbachu. Paradoxně pár vteřin před poločasem mohli hosté opět vyrovnat. Váňovu hrubku však nepotrestal do prázdné brány P. Formánek.
Po přestávce prodlužoval svou smolnou sérii bez gólu Váňa. Nejprve po rychlé kombinaci na jeden dotek mířil z pozice před brankou těsně vedle, poté to po brejku Lištvána zkoušel patou, ale opět nevyzrál na L. Gerčáka. Mezitím Nejzbach stahoval Benago jako tkaničky, ale defenziva Zruče pracovala znamenitě. Hosté zkoušeli i power play s brankářem Gerčákem, ovšem jak se později ukázalo, stalo se jim to osudné.
Ve 30. minutě získal míč  Mullai a poslal ho přes celé hřiště o tyč do branky Nejzbachu. Uběhly čtyři minuty a domácí Holeček pro změnu sebral míč Gerčákovi a zvýšil na 3:0. Naději vykřesalo Vysoké Mýto ve 36. minutě. Michalec přihrál J. Gerčákovi, který se před Kudrnou nemýlil. Ještě v poslední minutě měl šanci Michalec, ale jeho střelu k tyči Kudrna vytěsnil.
Utkání zhodnotil trenér Roman Páral. „K zápasu jsme přistoupili špatně. Kluci si mysleli, že se Benago porazí samo. Já osobně jsem jel na Benago pro tři body, a odjeli jsme bez bodového zisku. Jsem zklamán, že jsme body nezískali, ale více mě mrzí přístup některých hráčů a budu muset tu sestavu asi trochu obměnit. V naší hře nebylo nasazení, důraz, bojovnost. Nebýt Libora Gerčáka v brance, tak už v první půli jsme prohrávali více než jedna nula. Ve druhém poločase to bylo lepší, ale když to zhodnotím, tak jsme se porazili, dá se říct, sami. Opravdu mě to mrzí, ale s takovým přístupem neporazíme nikoho."  (web, bed)