Zatímco v prvním zápase se z vítězství radovali hosté, kteří překvapivě zdolali Vysokomýtské, jež byli po základní části ligy na čtvrtém místě tabulky, 4:3, ve druhém klání domácí hráči své příznivce nezklamali a Torfu porážku oplatili. Stav série, která se hraje na tři vítězné zápasy, je nyní 1:1. Další zápas se hraje 4. dubna v Heřmanově Městci od 17.30 a zápas bude vysílat Česká televize.

V. Mýto – Pardubice 3:4 (1:3)

„Nepodařilo se nám v domácí prostředí uspět, jelikož soupeř na nás od začátku vyvíjel tlak. Zamezil nám postupnou rozehrávku, gólman Gerčák musel pořád nakopávat balony směrem dopředu. Nedostali jsme se do tempa, v 5. minutě podcenili situaci a inkasovali jsme. Nevím, zda byla v hráčích určitá nervozita ze zápasu, ale někteří mladíci nevěděli, o čem play–off bude,“ poznamenal k prvnímu utkání vysokomýtský kouč Miloslav Růžička a pokračoval: „Soupeř v 10. minutě přidal další gól a my museli dotahovat dvougólové manko. Novotný sice snížil, ale do poločasu Burget přidal gól. I za tohoto stavu nebyl zápas rozhodnutý. Udělali jsme menší korekturu v sestavě, do druhé půle nastoupil Pilný místo Jandery. Pak jsme byli agresivnější, stačili zápas zremizovat. Naši další šanci však Malý neproměnil, naopak Kahuda vstřelil pět minut před koncem vítězný gól. Pardubice neměly v prvním zápase co ztratit a podle toho také hrály.“

Fakta – branky: 11. Novotný, 22. Kroulík, 24. Unger – 5. a 18. Burget, 10. Jeřábek, 34. Kahuda. Vysoké Mýto: Gerčák – Dostál, Kroulík, Černý, Novotný – Malý, Jandera, Říha, Kaplan, Unger, Pilný. Pardubice: Kašpar – Novák, Svoboda, Burget, Jeřábek, Šmeral, Štěpánek, Semerád, Kostka, Kahuda, Pecháček.

V. Mýto – Pardubice 3:1 (0:0)

„Snažil jsem se už před zápasem motivovat hráče.. Pokud bychom duel nezvládli, dostali bychom se do svízelné situace,“ poznamenal ke druhému utkání Růžička a dodal: „Hráčům se v zápase podařilo splnit taktické pokyny, od poloviny hřiště bránili. Snažili jsme se vydržet co nejdéle bez inkasované branky, což se povedlo až do druhé půle. Pardubice sice šly do vedení Kostkou, který normálně moc gólů nedává, nicméně pořád jsme měli čas zápas otočit a tomu jsem věřil. Nasazení hráčů a hlad po vítězství byl tak velký, že se nám to nakonec povedlo. Oba zápasy nebyly divácky příliš pohledné, byly to bitvy o každý metr hrací plochy. Skvělou atmosféru vytvářeli fanoušci, kterým bych chtěl poděkovat a doufám, že nás podpoří i v dalším zápase.“

Fakta – branky: 27. a 37. Kroulík, 26. Novotný – 23. Kostka. Vysoké Mýto: Gerčák - Dostál, Kroulík, Černý, Novotný – Malý, Pilný, Unger, Říha, Markovič. Pardubice: Kašpar, Dufek - Svoboda, Burget, Jeřábek, Šmeral, Štěpánek, Semerád, Růžička, Kostka, Kahuda, Pecháček.