Futsalisté Vysokého Mýta začali kalendářní rok stejně jako ho skončili. Před Vánocemi remizovali v Hodoníně, který je beznadějně poslední, 2:2 a stejným výsledkem i rok načali. V domácím prostředí ztratili s Ostravou.

Nezbach – VŠB Ostrava

2:2 (2:1)

 

Jaroslav Mlejnek, manažer Nejzbachu: „Byl to jeden z našich nejhorších zápasů v sezoně. Sice jsme 2:0 vedli a zle to nevypadalo, ale vše se zlomilo, když minutu před poločasem udělal velikou chybu obránce Milan Bakeš. Přihrával přes střed hřiště, protihráč mu míč vypíchl, hnal se sám na Gerčáka a nedal mu šanci. Naši hráči si přestali věřit a dělali spoustu chyb.

Ve druhé půli se potom Ostravě díky další naší hrubce podařilo vyrovnat. V závěru jsme sice měli ještě jednu vyloženou šanci, kdy jsme tento utrápený zápas mohli zlomit na naši stranu, ale bohužel nám nebylo přáno. Na hráče padla ve druhé půli deka.

Nyní se z tohoto utkání musíme ponaučit. Čekají nás totiž čtyři utkání, která budou velice těžká. Nejprve hrajeme v Jistebníku, potom následuje venku Chrudim, doma Eco Investment a venku náše ´oblíbená´ Mladá Boleslav. V těchto zápasech se ukáže, jak na tom jsme, zda jsme připraveni na play – off. Věřím, že trenéři do těchto zápasů mužstvo zvednou. Myslím, že se dá říci, že půjde už o takové vyřazovací boje nanečisto.

Pro další utkání v Jistebníku se dají čekat změny v sestavě, a to nejen vzhledem k poslední remíze s Ostravou. V zápase jsme totiž hráli oslabeni, protože Unger a Novotný byli v trestu, Jandera byl nemocný a navíc jsme uvolnili Chadimu do dorostu, který nutně potřeboval o víkendu vyhrát. Hráli jsme bez čtyřech hráčů základní sestavy, a to znát být zkrátka musí. Myslím si, že trenéři už teď vědí, co v hráčích je a budou sestavu směřovat k play – off. O titul ale asi hrát nebudeme, o ten se popere Chrudim s Eco Investmentem, mohl by do toho zasáhnout třeba i Šumperk, který má teď velmi slušnou formu. My bychom rádi přešli přes čtvrtfinále. Mužstvo na to určitě máme dost silné, aby se nám povedlo dostat do semifinále, ale bude to velice těžké. Bude totiž také záležet na losu, koho chytneme.

Před sezonou jsme udělali velkou hráčskou obměnu, takže abych řekl pravdu, ani jsem nepočítal s tím, že by náš tým mohl být takhle vysoko. Máme skutečně málo hráčů, kteří hráli vloni. Tým máme velice mladý, a to se určitě podepisuje na tom, že podáváme tak nevyrovnané výkony. Proti silným týmům hrajeme skvěle, avšak proti těm slabším už je to horší. Možná dochází k podcenění. Ale to se zlepší, až hráči získají zkušenosti.

V příštím roce zapojíme do mužstva opět několik mladých hráčů, protože máme několik nadějných dorostenců, kteří s námi trénují. Pokud potom mužstvo udržíme, budeme mít dlouhodobě silný tým.“