Nejzbach odehrál další domácí utkání první futsalové ligy. Ve třináctém kole přivítal na své palubovce soupeře z Kladna.

Nejzbach – Kladno
3:2 (1:0)

Jaroslav Mlejnek, manažer Nejzbachu: „Utkání s Kladnem bylo už o něčem úplně jiném, než zápas, který jsme odehráli v minulém kole s Boleslaví. Trenéři vypíchli chyby, kterých se hráči dopouštěli a myslím, že jejich připomínky padly na úrodnou půdu.

Naši hráči plnili, co měli. I když je pravda, že za stavu 3:0 jsme podlehli nějakému psychickému pomatení a těžko říct, zda se hráči strachovali o výsledek, ale každopádně nehráli, jak by měli. Výsledek se nám ale uhájit podařilo. Až na těch závěrečných několik minut jsme spokojeni.
Tento týden máme vcelku plný, protože nás čeká nejprve pohár v Praze a v pátek zápas v Hodoníně.

Sice nás s Eco – Investmentem čeká finále poháru, ale my upřednostňujeme ligu, takže do zápasu nastoupí sestava, která si zmíněné finále vykopala a měla na něm největší zásluhu.

Poslední předvánoční zápas nás čeká v Hodoníně, který je s jedním bodem poslední, takže si nechceme hrát na žádné Jánošíky a rozhodně máme v plánu si z Moravy odvézt tři body, abychom si upevnili první pozici v tabulce.“

Libor Gerčák, brankář Nejzbachu: „Celý první poločas jsme Kladno do ničeho nepustili. Během zápasu jsme si vytvořili nadějný náskok. Závěrečných osm minut jsme ale dohrávali pod hrozbou pěti faulů. Při šestém by se kopal desetimetrový kop. Koncovka tedy byla z naší strany opatrnější. Dvacet vteřin před závěrečným hvizdem jsme dostali na 3:2. Do konce zbývalo pouze dvacet vteřin a to jsme museli uhrát s míčem na našich kopačkách. Hráči rozehrají uprostřed hřiště, podrží míč, dají ho přes gólmana… To už není takový problém míč udržet. Mohli jsme závěr sehrát i lépe a bez gólu. Čtyřicet vteřin před koncem se dalo hrát přes brankáře, ale to by si toho museli hráči všimnout.“