Hosté přijeli do Jistebníku s cílem hrát defenzivně, to se jim však příliš nepodařilo. Ve dvou zápasech inkasovali hned devětkrát, zatímco se jim povedlo vstřelit Jistebníku pouze jednu branku.

„Hrála se dvě odlišná utkání, v tom prvním jsme se snažili hrát defenzivě, ale nebylo to podle mých představ. Nechávali jsme soupeři hodně prostoru,“ konstatoval vysokomýtský trenér Miloslav Růžička a pokračoval: „Ve druhém zápase jsme začali k jistebnickým hráčům přistupovat. Zápas se nám celkem povedl, ještě dvě minuty před koncem jsme prohrávali pouze 2:1. Pak byl sporný moment, rozhodčí mohl Jistebníku odpískat šestý faul, my bychom pak zahrávali prodlouženou penaltu. Místo toho jsme dostali třetí gól a na hřišti zavládly emoce.“

První zápas nezvládli Vysokomýtští podle svého kouče psychicky i herně, proto prohráli tak vysokým rozdílem. „Ve druhém poločasu druhého zápasu jsme si vytvořili větší tlak, ale vyrovnávací branka nepadla. Neproměnili jsme šance, a to rozhodlo. Futsal se totiž hraje na góly,“ konstatoval Růžička.

Jistebník – Vysoké Mýto 5:0 (3:0)

Branky: 9. a 24. Blažej, 7. Špaček, 15. Žiga, 26. Hvolka. Rozhodčí: Brejník, Polák. ŽK: 36. Maruchnič – 29. Říha, 35. Unger. Diváků: 300.

Jistebník: Myška, Šumník - Špaček, Maruchnič, Kovařík, Kožušník - Jelínek, Kašický, Hvolka, Žiga, Malý, Blažej.

Vysoké Mýto: Gerčák (Jadrný) – Dostál, Kroulík Černý, Novotný – Malý, Pilný, Říha, Unger, Kaplan , Kaplan.

Jistebník – Vysoké Mýto 4:1 (2:1)

Branky: 8. a 39. Sluka, 1. Malý, 40. Jelínek - 2. Kroulík. Rozhodčí: Herzog, O. Černý. ŽK: Sluka, Hvolka – Dostál, Gerčák, Pilný, Markovič, Černý.

Jistebník: Myška, Šumník - Špaček, Maruchnič, Malý, Sluka – Kašický, Jelínek, Hvolka, Žiga, Blažej, Kožušník.

Vysoké Mýto: Gerčák – Dostál, Kroulík Černý, Novotný – Malý, Pilný, Říha, Unger, Kaplan , Kaplan. Semifinálová série pokračuje tento víkend ve Vysokém Mýtě. Třetí zápas sehraje v pátek od 20 hodin. Pokud Nejz〜bach uspěje, čtvrté utkání se uskuteční v sobotu od 18.00.

„Nyní nemáme co ztratit, v domácím prostředí se budeme snažit Jistebníku zavařit,“ podotkl Růžička a dodal: „K dispozici nebude Černý, který zřejmě dostal třetí žlutou kartu a bude mít tak stop na dva zápasy. Počkám ale na oficiální vyjádření dispiclinární komise. Každopádně bychom ho museli nahradit někým jiným, což bude těžké. Kroulík a Dostál mají zdravotní problémy. Věřím ale tomu, že hráči podají maximální výkon a zkusí sérii zdramatizovat.“