Prvoligový futsalový celek Nejzbach Vysoké Mýto má na své soupisce hodně talentovaných mladíků, od kterých se čeká, že ho jednou vytáhnou zpět na výsluní. Jedním z nich je i PAVEL NOVOTNÝ (21). Má zkušenosti z mládežnické reprezentace a už lehce nakoukl i mezi elitní výběr. Jeho kariéru sice nepatrně zbrzdilo těžké zranění, ale v posledních kolech se dostává do vynikající formy. Za uplynulá čtyři kola nasázel šest gólů a je nejlepším střelcem mužstva.

Po sedmi zápasech je Nejzbach osmý, jak hodnotíte vstup vašeho týmu do sezony?
Začátek byl hodně těžký. Přišlo hodně nových hráčů a hledala se ideální sestava. Chvíli také trvá, než se mužstvo sehraje.

Nejzbach má hodně mladý tým, myslíte, že třeba už letos by mohl dojít v play off daleko?
My především bojujeme o to, abychom se do toho play off dostali. Časem bychom si určitě rádi zahráli i finále.

Zápasy s nejtěžším ligovým kalibrem, Chrudimí a Eco Investmentem už máte za sebou. Je to výhoda?
Určitě je dobře, že ty zápasy máme za sebou a nyní nás čekají relativně snadnější soupeři. Chrudim je momentálně suverénně nejlepší, je někde úplně jinde. Eco Investment jsme málem doma porazili, podle mě moc nechybělo (Nejzbach prohrál na svém hřišti 3:4 – pozn. aut).

Vám osobně se poslední dobou hodně daří, střílíte góly, cítíte se lépe než v září na začátku sezony?
Začal jsem trénovat až od poloviny srpna, měl jsem totiž přetržený křížový vaz v koleni a byl jsem s ním na operaci. Mimo jsem byl od ledna. Teď se do toho trochu začínám dostávat, tak snad mi střelecká forma chvilku vydrží.

Zdá se, že roste, v posledním zápase proti VŠB, kdy jste zvítězili 7:3, jste nasázel hattrick. Který z těch gólů byl nejtěžší?
Asi ten třetí, který padl z trestňáku. Dva první góly byly z dorážky. Po střele byla před brankou mela, takže jsem míč doklepl do kasy.
Byl to váš první hattrick v první lize?
Ano a taky mě něco stál (úsměv).

Minulý rok jste byl v nominaci reprezentačního „áčka“ na přátelský zápas proti Polsku. Co vás může znovu dostat do hledáčku reprezentačního trenéra?
Snažím se na sobě pracovat, aby to vyšlo. Na jedenadvacítku jsem už starý, tam jsem hrál pravidelně, takže bych rád nakoukl i do „dospělé“ reprezentace.

Jezdí se trenér Neumann dívat na hráče i do Mýta?
Občas se přijde podívat když hrajeme někde venku. Když budeme hrát někde v Praze, tak určitě přijde.

V minulém roce jste skončil druhý v anketě objev roku, kdo by ji mohl vyhrát letos, může to být třeba i někdo z Mýta?
Určitě, tipl bych si, že by mohl vyhrát Jakub Vágner. Hraje pravidelně ligu a je hodně šikovný.