Dnes večer čeká Nejzbach v osmém kole první futsalové ligy skutečný test jeho formy. Ostrava získala o bod více než vysoké Mýto a má také zápas k dobru.

Nejzbach Vysoké Mýto (10. místo, 4 body, skóre 22:31) – VŠB Ostrava (8. místo, 5 bodů, skóre 21:29). Čtyři zahajovací zápasy sezony Ostrava prohrála, ale zvedá se. Z posledních tří utkání nasbírala dvě remízy a jednu výhru. „Porazili Mělník a je vidět, že kvalitu mají. Před sezonou navíc tým posílili dva hráči z Mikesky,“ tvrdí o svém soupeři trenér Mýta Roman Páral. Jeho družina přes týden pracovala na standardních situacích. „Nacvičovali jsme rohy, přímé kopy a střelbu. Především se ale budeme snažit vycházet ze zajištěné obrany, protože dostáváme mraky branek,“ říká Páral.

Trenér domácího celku věří, že by tým mohl navázat na kvalitní utkání proti Eco Investmentu, které sice jeho soubor prohrál 3:4, ale herně nezklamal: „Minulý rok jsme s nimi dvakrát remizovali, ale utkání vypadala tak, že jsme dali rychlé branky a zbytek zápasu jsme se bránili. Mačkali jsme je a to především posledních deset minut. Dokázali jsme, že kvalitu máme.“

Nejzbach také představí jednu novou posilu, jejíž totožnost si ale domácí trenér Páral schovává až na dnešní večerní zápas jako překvapení pro diváky.