Jen v úvodní periodě mohly na Dašické panovat pochyby o vývoji a výsledku utkání. Domácí, kteří po dlouhé době nastoupili v kompletním složení, tady dopláceli na několik zbytečných ztrát, ale od druhé periody zpřesnili hru, vytvářeli si dobré střelecké pozice, byli produktivní a díky tomu si rychle vypracovali dvouciferný náskok. I když se ve třetí čtvrtině nevyvarovali hluchého úseku, tak nedovolili žádné drama a poslední kvartál znovu jasně ovládli. Na černou výsledkovou sérii proti Slunetě je zapomenuto, Beksa vyhrála v lize popáté v řadě a v součtu s Alpe Adria Cupem dokonce posedmé.

Dino Repeša, trenér Pardubic: Kvalitně jsme se na zápas připravili, protože jsme s Ústím dvakrát prohráli. Myslím si, že rozdíl byl v útočném doskoku, také pohyb míče jsme měli velmi dobrý, měli jsme opět hodně asistencí. Škoda třetí čtvrtiny, kdy se hosté vrátili zpátky na sedm bodů, ale na konci jsme znovu pozvedli náš výkon a poslední čtvrtinu jsme odehráli výborně.

Michal Svoboda, hráč Pardubic: Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Myslím, že jsme po celý zápas kontrolovali tempo hry, což nám umožnilo vytvořit si náskok, který jsme postupně navyšovali. Bohužel jsme měli určitou pasáž, kdy jsme se asi přestali koncentrovat a dovolili Ústí, aby se trošku přitáhlo, ale naštěstí jsme pak zase zapnuli a vypracovali si rozhodující náskok, díky čemuž jsme vyhráli. Padlo nám docela dost otevřených střel, což nám hodně pomohlo.

Jan Šotnar, trenér Ústí: Hlavních příčin porážky musím vyjmenovat víc. Samozřejmě doskok, kde nás Pardubice zničily, pak asistence, hrály výborně týmově, úspěšnost střelby, počet bodů z rychlých protiútoků… Zásadní věc ale byla energie. Pardubice šly od první minuty pro vítězství, my jsme se jim vyrovnali jenom v určitých pasážích, to byl klíč k tomu, že domácí vyhráli.

Jan Karlovský, hráč Ústí: Určitě nám chybělo několik bodů od našich klíčových hráčů, jako jsou Lamb Autrey, Spencer Svejcar, Delvon Johnson. Všichni hráli svoje minuty, ale prostě se nedařilo, Pardubice je měly skvěle přečtené. Pozitivní je, že jsme se nepoložili, když to bylo o 19 bodů, bojovali jsme a vrátili jsme se na sedm, ale pak už se zápas vyvíjel tak, jak se vyvíjel.

Kooperativa NBL, skupina A1

1. KOLO: BK Pardubice – Sluneta Ústí nad Labem 91:68 (22:23, 44:36, 62:55). Body: Vyoral 21, Pekárek 14, Šafarčík 13, Vrankovič 13, Walton 12, Burda 5, Henry 5, Švrdlík 4, Svoboda 3 – Pecka 16, Autrey 11, Svejcar 8, Johnson 8, Alston 8, Fait 6, Karlovský 6, Haiblík 5. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Vávrová. Fauly: 17:19. Trestné hody: 23/15 – 9/8. Trojky: 10:6. Doskoky: 42:30.