Ten si ve Štikovské rokli dojel pro třetí místo a sedmadvacet mistrovských bodů. Ve třídě kraloval Lucemburčan Kevin Peters, druhý pak skončil Bart van der Putten.

KRÁLOVSKÁ KUBATURA

Během celého závodního víkendu si to v nejsilnější kategorii Super Buggy o první místo rozdávali Petr Nikodém s legendárním Němcem Berndem Stubbem. V rozjížďkách byl sice rychlejší český závodník, ale ve finále Stubbe dokázal Nikodéma porazit a zajistil si tak zlatý vavřín. Bodově na tom však byli oba borci ve Štikovské rokli naprosto stejně, proto Nikodém stále vévodí celkové klasifikaci evropského šampionátu.

V Nové Pace se měl konat i jeden velký návrat do královské kubatury, ale lužanský pilot Václav Fejfar se kvůli technickým problémům nakonec na trati neobjevil a na návrat po šestnácti letech si ještě bude muset počkat.

Výraznou stopu zanechali čeští nadějní závodníci ve třídě Junior Buggy. V té se z vítězství radoval lídr průběžného hodnocení šampionátu Arnošt Florián. Na stupních vítězů ho doplnil druhým místem další domácí borec Daniel Pytloun. Také v poslední kategorii, která spadá do seriálu mistrovství Evropy, s názvem CrossCar, mělo Česko zastoupení na stupních vítězů. Na druhém místě dojel Petr Doležal, který pořádně potrápil nakonec vítězného Francouze Davida Méata. Bronz vybojoval italský závodník Simone Firenze. Závody za krásného počasí se divákům musely líbit.

Výsledky

ME v Nové Pace – Super Buggy: 1. Stubbe (Něm.), 2. Nikodém, 3. Bartoš (oba Čes.). Buggy 1600: 1. Peters (Luc.), 2. van der Putten (Niz.), 3. Novotný (Čes.). Junior Buggy: 1. Florián, 2. Pytloun (oba Čes.), 3. van Asten (Niz.). CrossCar: 1. Méat (Fra.), 2. Doležal (Čes.), 3. Firenze (Ita.). TouringAX: 1. Výborný, 2. Šimurda, 3. Bret (všichni Čes.). RB160: 1. Menace (Čes.), 2. Mády (Slov.), 3. Kostroun (Čes.).