CROSSDOCK EXTRALIGA, čtvrtfinále play off
3. ZÁPAS: SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 3:4 (0:2, 0:0, 3:2)
Branky: 41. Bečka (Švec), 41. Šíma (Dostál), 44. Dostál (Halbrštát, Šíma) – 6. Šperl (Laurinc, Lhota), 7. J. Kruček (M. Kruček, Zvonek), 39. Pavlík, 43. Jágr (M. Kruček).
Letohrad: Křemenák – Adamec, Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lux, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát, Hubálek, Lajčiak, Lux, Macháček, Schwach, Šíma, Švec, Vodvárka.

Cestu do arény si našlo přes 220 diváků. Ti sledovali od začátku velmi aktivní hokejbal, ale také nepovedený start v podání domácího týmu, který po necelých sedmi minutách hry ztrácel dva gly. Stejný stav trval až do 39. minuty, byť si Letohradští tvořili šance, ale bez efektu. Hostující Pavlík potom přidal třetí zásah Kertu,vzápětí dostal míček konečně do pražské svatyně Bečka. Při dalším vhazování, o pouhých deset vteřin později, se ve skrumáži v brankovišti nejlépe zorientoval Šíma a rázem to bylo na kontakt! Drama vrcholilo, hosté znjovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, letohradské naděje Dostál, na časomíře ale zbylo jen málo času a vyrovnávací gól nepadl.

Kohouti z České Třebové, vítězný tým krajské hokejové ligy 2023/2024. V příštím ročníku se v soutěži nepředstaví.
Hokejový šok z České Třebové! Kohouti po titulu končí a vyklízejí scénu

„Bohužel se nám nepodařilo ani třetí utkání vyhrát,“ konstatoval hlavní trenér Tomáš Friml s tím, že se tým nedokázal vyvarovat chyb, které dělal v zápasech v Praze. „Na začátku jsme udělali dva fauly, které Kert potrestal, a naše hra nebyla vůbec dobrá. Pak jsme se zlepšili, ale stále jsme nedokázali tvořit nějaký vytrvalý tlak, byly to spíš menší šance a náznaky. Ve třetí třetině jsme hráli úplně jinak, Kert jsme přehrávali, ale bohužel, byť jsme dokázali korigovat výsledek, vyrovnat se nám nepovedlo. Konec si pak Kert pohlídal a pro nás tak sezona skončila,“ shrnul zápas kouč a vyzdvihl i výbornou diváckou kulisu: „Diváci nás hnali k vyrovnání, to se ale nepovedlo,“ litoval Tomáš Friml.

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha (3. čtvrtfinále).SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha (3. čtvrtfinále).Zdroj: Iva Janoušková

Do semifinále CROSSDOCK extraligy postoupily týmy Hostivaře, Pardubic, Svítkova a Kert Parku Praha.