V nejvyšší tuzemské soutěži, Livesport superlize, setrvali po trnitých soubojích o záchranu v play down a baráži pardubičtí Sokoli. Je jasné, že podobné nervy by si rádi příště odpustili, k tomu ale budou potřebovat zvládnout dlouhodobou část daleko lépe než v uplynulém ročníku. Staronový trenér Ladislav Štancl bude chtít posunout svoje svěřence konečně alespoň na desátou pozici, což by znamenalo účast v předkole play off bez strachování se o udržení v superlize. Jediným nováčkem nejvyšší soutěže je vítěz první ligy FB Hurrican Karlovy Vary a právě na jeho palubovce Sokoli novou sezonu 10. září otevřou.

Dalšími reprezentantkami východu Čech na top úrovni jsou jičínské florbalisty, které se chystají na další pokračovaní v extralize žen. I tato soutěž startuje 10. září a v úvodním zápase pocestují do Liberce.

V první lize mužů nemá zástupce ani Pardubicko, ani Královéhradecko. V Národní lize nastoupí trojice Hradec Králové, Náchod, Jaroměř, zatímco dlouholetý účastník ze Svitav se po nevydařené sezoně propadl do divize, do níž se přihlásilo celkem deset regionálních družstev rozdělených do dvou skupin. Úplným nováčkem celostátních soutěži je letos celek FBC Skuteč. O zastoupení mezi ženami se starají kluby z Královéhradeckého kraje.

Východočeši v soutěžích 2022/2023

MUŽI – Livesport superliga: Sokoli Pardubice. Národní liga Západ: FBC Hradec Králové, Florbal Primátor Náchod, TJ Sokol Jaroměř. Divize – skupina C: TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem, FBŠ Všestary, Florbal Primátor Náchod B, Orel Rtyně v Podkrkonoší. Divize – skupina D: FbK TJ Svitavy, FBC Letohrad Orel Orlice, FTC Vysoké Mýto, FbK Orlicko-Třebovsko, Florbal Litomyšl, FBC Skuteč.

ŽENY – extraliga: FBK Jičín. 1. liga – skupina Východ: IBK Hradec Králové, Orel Rtyně v Podkrkonoší, FBC Dobruška.