Dalšími zápasy pokračovala v sobotu druhá florbalová liga. Letohradský tým odjel tentokrát do Rtyně v Podkrkonoší, kde hráče čekaly souboje s Duklou Tábor a Maddox Přelouč.

Rangers Tábor – Letohrad

0:8 (0:2, 0:1, 0:5)

 

Do prvního zápasu vstoupili Letohradští aktivně a od úvodních minut ohrožovali soupeřovu branku. První změna skóre přišla v 5. minutě, když se po pěkné kombinaci parádně trefil Švec – 1:0 pro Letohrad. Ten nadále pokračoval v aktivní hře. Za dvě minuty vstřelil branku Jurenka a rozdíl byl již dvoubrankový. Až poté se osmělili také Jihočeši, ale střelba na branku se jim příliš nedařila. V první třetině již gól nepadl, i když si Letohradští vytvořili slibné šance.

Druhá třetina byla ve znamení vyrovnané hry před oběma brankami, ale nebezpečnější v útoku byli opět Východočeši. Jedinou branku prostřední části hry dal v čase 22.50 opět Švec.

Na začátku třetí části si do té doby dobře hrající Jihočeši vstřelili vlastní branku, a to definitivně ukončilo jejich snahu o navrácení se do hry. Nesoustředění hráči Tábora přestali být důrazní před vlastní brankou a dovolili Letohradským bez problémů navýšit skóre. Do konce zápasu se prosadili ještě Náhlík s Jurenkou a hattrick zkompletoval Švec. Na konečných 8:0 upravil ve 40. minutě Tkačík. Necelé dvě minuty před koncem dostali hráči Dukly výhodu přesilové hry a mohli se ještě pokusit překonat jistě chytajícího Skalického v brance Letohradu. Oslabení ale Letohrad s přehledem zvládl a radoval se tak z vysoké výhry a také z prvního čistého konta v této sezoně. Fakta – branky a asistence: 4:59 Švec (Náhlík), 6:34 Jurenka (Švec), 22:50 Švec, 32:07 (vlastní), 34:31 Náhlík (Jurenka), 37:10 Jurenka (Švec), 37:39 Švec (Náhlík), 39:16 Tkačík (Moravec). Vyloučení: 0:1 (Beránek). Využití: 0:0.

Letohrad – Přelouč

6:2 (3:1, 0:0, 3:1)

 

S Přeloučí se hráči Letohradu utkali již v pátém kole a až po tuhé bitvě vyhráli 7:4. Druhý sobotní zápas proto sliboval vyrovnanější a bojovnější florbal. Letohradští se, povzbuzeni výkonem z prvního utkání, pustili do soupeře hned od začátku a v páté minutě se radovali z první branky. Přeloučského brankáře překonal Švec. Lépe hrající Letohrad se dostával častěji do zakončení, ale většinou jeho pokusy končily u soupeřova brankáře. Až na konci třetiny se podařilo skórovat Chmelíčkovi a poté ještě Náhlíkovi. V posledních okamžicích třetiny však ještě Přelouč snížila a stav po první části byl 3:1. Druhá část hry byla vyrovnaná, oba týmy pozorně bránily a nikomu se nepodařilo překonat gólmana. Po 48 vteřinách posledního dějství se již skóre měnilo, poté co se prosadil Kaválek a Letohrad vedl 4:1. Maddox však zbraně nesložil a opět se přiblížil na rozdíl dvou branek. Od té chvíle ale Letohradští zjednodušili a zpřesnili hru, dobře bránili a prakticky nepustili soupeře na dostřel branky. Konečné uklidnění přinesla dvě minuty před koncem branka Švece. Letohradští již s přehledem uhlídali výsledek a 11 vteřin před koncem zápasu se ještě trefil Peškar, který upravil na konečných 6:2.

Hráči FBC Letohrad se tak poprvé po postupu do druhé ligy dočkali plného bodového zisku ve víkendových zápasech. V tabulce, která je ovlivněna rozdílným počtem odehraných zápasů, nyní patří Letohradským čtvrté místo za trojicí favoritů. V lednu čeká florbalisty nejdelší výlet této sezony do jihočeské Kaplice, kde se budou snažit pokračovat v současných výkonech. Branky a asistence: 4:58 Švec (Náhlík), 11:08 Chmelíček (Tkačík), 13:25 Náhlík (Jurenka), 30:48 Kaválek (Tkačík), 42:39 Švec (Jurenka), 44:49 Peškar (Tkačík).