Vítkovice zcela ovládly první desetiminutovku. Skóre postupně navýšily až na 4:0. Jenže Pardubice se prokázaly jako tým bojovníků. Velefavorita dokonale zaskočily v poslední minutě první třetiny, kde slepenými trefami snížily na jednobrankový rozdíl. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný florbal. Také domácí se mohli pochlubit dvěma góly v jedné minutě. Sokoli korigovali a před závěrečným dějstvím ztráceli dva zásahy. Jelikož v poslední části padla na každé straně jedna branka, zůstal rozdíl dvougólový.

„S naším výkonem jsem spokojený. Uhrát takový výsledek s jedním z nejlepších týmů u nás se cení. Především třetí třetina byla z naší strany hodně dobrá. Dokonce jsme diktovali tempo,“ podotýká pardubický trenér Martin Zozulák.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Druhý bod pro Dynamo trefil Poulíček. Pardubice vyhrály v prodloužení

Vítkovice - Pardubice 7:5

Fakta – branky a asistence: 2. Mirt (Kvasnica), 7. Jan Šebesta (Matejčík), 9. Matejčík (Sidunov), 11. Matejčík (Hájek), 28. Gattnar (Šindler), 28. Sidunov (Hubálek), 52. Delong (Hájek) – 13. Petržela (Kučera), 20. Petržela (Smola), 20. Velc (Formánek), 32. Prix (Smola), 45. Velc (Žáček). Třetiny: 4:3, 2:1, 1:1.
Sokoli Pardubice: Aubus (Haleš) – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Weinelt, Lehký – Kučera, P. Pakosta, Klein – Velc, Šmíd, Savický – Petržela, Smola, Žáček – Černý, Formánek, Rusín.