Starší hokejbaloví dorostenci Letohradu mají za sebou první dva finálové zápasy, po kterých je stav série nepříliš příznivý, prohrávají totiž 0:2 na série.

Už v sobotu v 16.00 vypukne třetí finálový zápas, kde půjde o všechno.

HBC Alpiq Kladno – SK OEZ Testa Letohrad 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Letohradští svůj první finálový zápas začínali v Kladně. Začátek byl opatrný, nikdo nechtěl udělat první chybu, ale už podle střel (41:22) je patrné, že Kladenští byli aktivnější.

Na první gól se čekalo do osmé minuty, kdy faul Vychytila gólově střelou od modré potrestal nepokrytý Šrámek – 1:0. Ve dvanácté minutě fauloval Klimeš, o minutu později se kladenská střídačka radovala podruhé, když po nahrávce od Šťastného stojícího na druhé straně hřiště střílel opět nepokrytý Schnaubelt – 2:0.

Druhá třetina zůstala bez branek, v té třetí Letohradští inkasovali už ve třetí minutě, když střelu Krále do branky tečoval Šrámek – 3:0. Na konci 40. minuty pálil Halbrštát, gólman jeho střelu vyrazil, ale Halbrštát dorazil – 3:1. O dvě a půl minuty později Kladenští vyhráli buly, míček putoval k obránci, ten střílel a před brankou stál pohotový Čermák, který míček usměrnil do letohradské branky – 4:1. Po minutě se skóre navyšovalo znovu – minutu před koncem za brankou stojící Butor nahrál míček přesně před letohradskou branku, a tam stál nehlídaný Čížek – 5:1.

Branky a asistence: 7:40 PP Šrámek (Lev, Čížek), 12:07 PP Schnaubelt (Šťastný), 32:41 Šrámek (Král), 42:26 Čermák (Šíma), 43:57 Čížek (Butor) – 39:51 SH Halbrštát. Vyloučení: 9:7, využití: 2:0, v oslabení: 0:1, střely: 41:22. Rozhodčí: Havelka, Belanec.

HBC Alpiq Kladno – SK OEZ Testa Letohrad 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Ve druhém zápase se Letohradští pokoušeli stav série srovnat, ale opět se radovali domácí.

Po první třetině svítil stav na tabuli stav 1:0 po gólu Šťastného, druhá třetina byla opět bez branek. Ve třetí třetině se dvě vteřiny před změnou stran prosadil Halbrštát, když na modré dostal přihrávku z vlastního pásma, dokázal Kladenským utéci a srovnat na 1:1.

Vyrovnaný stav vydržel až do 44. minuty. Tam Letohradští opět nedokázali pokrýt hráče a ve zběsilém tlaku soupeř nejprve střílel a pak dorážel do prázdné brány – 2:1. Tři čtvrtě minuty před koncem se letohradský obránce snažil míček vyhodit, soupeř ho ale zachytil za modrou čárou a poté předvedli krásnou souhru před Janouškem  Butor s Králem, kteří si míček dvakrát vyměnili a první jmenovaný zakončoval – 3:0.

Branky a asistence: 13:42 Šťastný (Butor), 43:05 Šťastný (Čížek), 44:15 Butor – 37:28 Halbrštát (Lux). Vyloučení: 6:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, střely: 38:17. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra.

Sestava Letohradu: Janoušek (Maleček) – Halbrštát, Lux, Blecha, Černý, Tesař, Kuklík, Vychytil, Chmelan (pouze sobota), Urban, Protzner, Fajfr, Švec (pouze sobota), Klimeš, Myška, Grund, Kašpar.

(jan)