Jen několikrát se do okresního souboje v letošní sezoně zapojil loňský mistr Velké ceny Letohrad-Kunčice B, který letos startuje ve Východočeské hasičské lize (v průběžném pořadí je zatím druhý) a zápolil i v Extralize ČR. S extraligou se kunčičtí hasiči rozloučili na konci prázdnin.

V Lanškrouně se blýskli prvním místem (v průběžném pořadí Velké ceny jsou pátí), druhý skončil Letohrad, třetí Lanšperk. Kdo Velkou cenu v kategorii mužů vyhraje, je stále otevřené, první místo v tabulce si drží Letohrad (nasbíráno má 153 body) před družstvem Bystřec A (146 bodů). S větším bodovým odstupem následuje Lanšperk (107 bodů) a Bystřec B (100 bodů).

Neméně zajímavé bude finále v kategorii žen. V sobotu potvrdila svoji skvělou formu Česká Rybná, která potřetí za sebou vyhrála a probojovala se do čela tabulky Velké ceny. Druhé byly ženy z Lanšperka a třetí z Letohradu-Červené. Co se týká celkového pořadí, mezi ženami zatím vede Česká Rybná (62 body) před Letohradem (58 bodů) a Letohradem-Červenou (58 bodů). Předposlední závod Velké ceny se koná tuto sobotu v Lanšperku.