Měl od pořadatele Agentury Vaněk Agency volnou kartu, musel projít kvalifikací a nakonec vyhrál sedm zápasů, ve kterých ztratil pouhý set.

Jednoznačné finále

Ve finále přehrál dvaadvacetiletý tenista nasazeného hráče č. 1 našeho Marka Jaloviece 6:3, 6:4 za hodinu a 25 minut, získal prémii 2160 dolarů, což komentoval: „Hrál jsem koncentrovaně a opíral se o servis. V obou setech se mi podařil brejk, pak už stačilo podržet svoje podání. Je to můj první úspěch na okruhu.“

Na kurtu vůbec nebyl znát rozdíl téměř 400 míst v žebříčku ATP, naopak – muziku tvrdil nadějný Švéd (ATP 677), který v šestém gamu prolomil soupeřův servis, ujal se vedení 4:2 a set už doservíroval. Ve druhém setu Mridha sebral Jaloviecovi (ATP 278) servis ve třetím gamu, v 7. gamu měl dva brejkboly na 5:2, což ještě náš tenista zažehnal, ale koncovku si přesto Švéd ohlídal a v 10. hře proměnil hned první mečbol. „Hrál jsem pod svoje možnosti, s tímto výkonem bych vyletěl v prvním kole. Už se to táhne delší dobu, když jde do tuhého, nejsem schopen zahrát solidně,“ vyjádřil se kriticky ke svému výkonu Jaloviec, který si za celý zápas nevypracoval ani jedinou brejkovou šanci.

Průběh zápasu – I. set (39 minut, podávat začal Mridha) 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, II. set (46 minut, podávat začal Jaloviec) 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4. Ztráty podání 0:2, vítězné míče 72:53 (34:25, 38:28).

Zdařilý turnaj

„Finálový zápas měl důstojnou diváckou kulisu. Důležité bylo, že nám celý týden přálo počasí. Turnaj hodnotím pozitivně, i když je stále co zlepšovat, především v zázemí spolupořádajícího tenisového klubu.“ řekl Vladimír Vaněk, ředitel turnaje, na kterém se objevili hráči 12 zemí – Česka, Francie, Japonska, Kanady, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Švédska, Ukrajiny a Velké Británie.   (fr)