Seriál pro mladé cyklisty a cyklistky podporuje olympijský vítěz a letošní vicemistr světa v jízdě na horském kole Jaroslav Kulhavý.

„Finálový závod je vyvrcholením celého seriálu, který se v letošním roce skládal z devíti nominačních závodů po celém kraji a jeden závod se uskutečnil i v Rychnově nad Kněžnou,“ říká hlavní organizátor seriálu Vít Hospodka z oddílu CykloBendl Vysoké Mýto. „O celkové vítězství v deseti kategoriích budou soupeřit nominovaní závodníci, na své si ale přijdou i děti, jež se žádného z nominačních závodů nezúčastnily. Pro ně budou připraveny kategorie 'příchozí'. Pro ty, co na kole ještě jezdit neumí, je připravena oblíbená kategorie odrážedel. Seriál je zaměřen právě na začínající dětské cyklisty a jednotlivé závody pořádají oddíly, které s cyklistickou mládeží pracují a mohou tak zájemcům nabídnout kvalitní sportovní přípravu pod odborným vedením,“ vysvětluje Hospodka.

Na plovárně bude během finálového závodu pro malé cyklisty připravena třeba také jízda zručnosti či infostánek BESIPu. Občerstvení a bezplatné parkování je zajištěno. Startovné se neplatí. Přijďte si s dětmi užít příjemnou sportovní neděli do Mýta.