Rozhodnuto. Není o čem dál polemizovat. Povedené jaro ještě nekončí. Třetí nervy drásající utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Bránu Šimara zavřel a jen čekal, co předvedou jeho spoluhráči. Dvakrát se ze střídačky ozval mohutný jásot po gólech Lajčiaka s Vychytilem. Letohrad porazil Plzeň 2:1 a může se těšit na semifinálovou bitvu s Pardubicemi.

Výkony, které hráči předvádějí, nenechali spát ani fanoušky. Fantastická návštěva hnala družinu k vytouženému cíli. Do ochozů přišlo 240 diváků.

Ti od začátku viděli aktivní hokejbal. Jeleni dostali hned ve čtvrté minutě výhodu přesilovky, ty se jim ale v zápase hrubě nedařily a ani jednu ze sedmi, které sehráli, nedokázali využít. První gól mohl leccos naznačit, ale v první třetině nepadl. Také proto, že gólman Jan Šimara znovu hodně trápil plzeňského soupeře. Inkasoval v 17. minutě, když hosté využili přesilovku.

Dlouho se na vyrovnání nečekalo, neboť šťastným střelcem byl Běloušek. Další gól už nepadl. Po prodloužení musely přijít na řadu nájezdy. Loterie, při které nikdo dopředu neví, jak to celé skončí.

Trenér Tomáš Friml byl na lavičce rozhodný: „Pojede Lájo, Míra Věchet, Zdenda Král, Petr Vychytil a Michal Macháček,“ zněl jeho verdikt. Slovenská posila Lukáš „Lájo“ Lajčiak byl přesný a míček zkušeně umístil za Kráčinova záda. Další dva nájezdy se Letohradu nepovedly, Šimara byl ale nezlomný. Jako čtvrtý byl vyslán Petr Vychytil a mezi diváky se ozvalo: „Když dá, je to doma.“ A Petr Vychytil dal! Radost jelenů i fanoušků mohla propuknout naplno, stejně jako jejich skandování „Hoši, děkujem.“

Letohrad - Plzeň 2:1 po sam. náj.

Fakta – branky: 20. Běloušek (J. Lux, Adamec), rozhodující nájezd Lajčiak – 17. Holý (Kejř, Pejchar). Rozhodčí: Olesz, Černý. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 240. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 – 1:0. Stav série: 3:0.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Anýž, Krejsa, Lajčiak, Adamec, Vychytil, Faltejsek, Král, Cvejn, Věchet, Běloušek, Halbrštát, Košťál, O. Lux, J. Lux, Faltus, Macháček.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Kavalír, Vodrážka, Pauer, Pejchar, Malý, Pokorný, Kastner, Švarc, Benedikt, Valenta, Holý, Šmucer, Forejt, Kejř, Kunzmann, Gřonka, Krch.