Napínavý souboj až do konce

Pardubice, to je tým z řad těch kvalitních, který si jde tvrdě za svým a nejinak tomu bylo i na letohradském hřišti. Jako první se do vedení dostali domácí hráči zásluhou přesně střílejícího Halbrštáta – 1:0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a trefila se první, velice nebezpečná lajna Pardubických – 1:1.
Ve druhé periodě byli aktivnější hosté, ale žádnou branku ze svého tlaku nedokázali zužitkovat a do kabin se šlo stále za nerozhodného stavu.
V závěrečné fázi se hrál vyrovnaný hokejbal ve vysokém tempu. Šance byly k vidění na obou stranách hřiště a jednu z nich dokázal využít po vyhraném buly kapitán Pardubic Filip – 1:2. Domácí to ale nepoložilo a hrálo se neustále ve vysokém tempu s mnoha šancemi, vyrovnat dokázal krásnou střelou k pravé tyči Mlejnek – 2:2. Šlo se tedy do nájezdů. Filip Červinka předvedl krásnou kličku, uspěl jako jediný ze šestice hráčů a zajistil Letohradu bod navíc.

Zasloužená výhra pro Hradec

Hradečtí piráti vstoupili do utkání s výbornou taktikou držet střední pásmo a spoléhat na své útočné komando Novák, Bacovský, Krejčík.
V první třetině se hrál ještě docela vyrovnaný zápas bez vstřelené branky, ale co se dělo následující dvě periody, netřeba komentovat. Tým zpod Bílé věže vnutil domácím jelenům svou hru, a ti se z tohoto faktu jen stěží dostávali. Úvodní branku vstřelil ve druhé třetině nikým nehlídaný Jan Bacovský a vymetl víko Šimarovy branky – 0:1. Více šancí měli dále hosté, ale další branka už ve druhé třetině nepadla.
Třetí perioda už byla více méně v roli Hradeckých a v přesilovce zvýšil náskok na 2:0 Daniel Nutil, který měl snad půl minuty času na svou střelu „golfákem" z mezikruží. Letohradští se snažili nic nevzdávat, ale naprosto nic jim v tomto zápase nevycházelo. Pravým opakem byl hostující tým, poslední branku vstřelil snad po páté dorážce Fišer – 0:3. Hradec zaslouženě vyhrál. (fč)

Letohrad – Pardubice 3:2 sn. (1:1, 0:0, 1:1)
Fakta – branky a asistence: 2. Halbrštát (Kormunda), 35. Mlejnek (O. Lux), rozh. nájezd Červinka – 3. Merta (Kubeš, Filip), 33. Filip (Kubeš). Rozhodčí: Velšovský, Koskuba. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 10.
Sestavy:
Letohrad: Šimara – Matyáš, Doleček, Urban, Forman, Červinka, Halbrštát, O. Lux, Protzner, Kormunda, Mlejnek, Minařík, Grund, Voleský, Adamec, Krejsa, J. Lux.
Pardubice: Matrka, (Mroviec) – Filip, Hák, Mašík, Kamaryt, Mokříš, Barva, P. Kubeš, Večerník, Merta, Wáber, Hrnčíř, Gabriel, Zemánek, J. Kubeš, Skřivánek, Förstl, Urbanec, Korel.

Letohrad – Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Fakta – branky a asistence: 16. Bacovský (Novák), 34. Nutil (Hora), 42. Fišer. Rozhodčí: Velšovský, Koskuba. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 15.
Sestavy:
Letohrad: Šimara (Janoušek) – Matyáš, Doleček, Urban, Forman, Červinka, Halbrštát, O. Lux, Protzner, Kormunda, Mlejnek, Minařík, Grund, Voleský, Krejsa.
Hradec Králové: Brykner (Dvořáček) – Hrabica, Fišer, Švanda, Hora, Černý, Bacovský, Tesař, Štefanský, Fišer, Krejčík, Novák, Hajník, Ježek, Nutil, Sádovský.