Kadetům České Třebové se náramně vydařil další extraligový turnaj. Ve Velkém Meziříčí dokázali čtyřikrát zvítězit a v tabulce o 7. – 12. místo se nacházejí na druhé pozici.

Další zápasy mají kadeti na programu dnes od 10.00, zítra od 9.00 a v neděli od 8.30 v hale ZŠ Nádražní v České Třebové. Domácí borci hrají utkání dnes v deset a v šestnáct hodin, zítra v jedenáct a v sedmnáct hodin a poslední hrací den o půl jedné.

TJ Spartak Velké Meziříčí – VK Sokol Česká Třebová 2:3 (-21, -21, 25, 14, -9). V úvodním zápase turnaje Českotřebováci nastoupili proti Vel. Meziříčí, se kterým se potkávají už od základní skupiny a dvakrát ze tří pokusů ho porazili. Do zápasu vstoupili Třebovští nervozně, přesto přišel zlom, výbornou hrou na síti soupeře přehráli a vedli 2:0 na sety. Dva následující však Třebová prohrála a rozhodoval tie break, v něm byla jasně lepší a turnaj odstartovala vítězně.

VK Sokol Česká Třebová – PF Slavia Plzeň 3:0 (20, 19, 18). Druhým soupeřem byla PF Plzeň a České Třebové se podařila odveta za první turnaj v Liberci, kde prohrála 1:3. Ve Velkém Meziříčí byli Českotřebovští jasně lepším družstvem a nedali Plzni šanci uspět.

VK Sokol Česká Třebová – TJ Slavia Liberec 0:3 (-25, -21. -20). Vstup do druhého dne nezhatil ani tak soupeř, jako rozhodčí. Od začátku zápasu měla Třebová jasnou převahu, jenže za stavu 20:16 začali sudí nepochopitelně vršit jednu chybu za druhou. Liberec měl nejprve třetí neoprávněný time a dva následovné nepřesné výroky poslali Českotřebováky do kolen. Liberec poté vyhrál o prsa i další dva sety.

VK Sokol Česká Třebová – TJ Slavia Hradec Králové 3:0 (17, 18, 8). Hradec na turnaji do tohoto zápasu neztratil ani bod. Přesto to byla českotřebovská exhibice. Bezchybným a soustředěným výkonem Českotřebováci soupeře deklasovali.

VK Sokol Česká Třebová – VK Ervěnice Chomutov 3:1 (13, -20, 18, 21). Na závěr programu se Třebová utkala s nejslabším celkem turnaje Ervěnicemi. Favorit si do utkání přinesl pohodu z minulého zápasu, kontroloval celý průběh duelu a připsal si další vítězství.

Lubomír Vašina, trenér Č. Třebové: „Kluci předvedli výborné výkony a jenom si můžeme přát, aby je zopakovali i o tomto víkendu v domácím prostředí, kde se hraje závěrečný turnaj extraligy kadetů. S bilancí čtyř vítězství a jedné porážky na turnaji ve Velkém Meziříčí se českotřebovští volejbalisté posunuli na celkově druhé místo v tabulce. Pevně věřím, že v domácím prostředí budeme moci nastoupit kompletní a v nejsilnější sestavě.
Česká Třebová: Matěj Chládek, Jiří Vaněk, Jan Holubec, Jan Hejl, Vojtěch Hejl, Stanislav Musil, Filip Heider, Miroslav Šmejdíř, Pavel Simon.

(vaš, ry)