Hlavní město bylo dějištěm jedno z největších turnajů WAKO K-1 European cup, který se na starém kontinentu pořádá. Do Prahy se sjeli zápasníci z devatenácti zemí.

Nebylo pochyb o tom, že na turnaji bude startovat také kickboxer z vysokomýtského Falconu.

Svými výkony se o to zasloužil Petr Dvořáček, jenž se v letošním roce probojoval do reprezentačního týmu nejprestižnější světové organizace v tomto sportovním odvětví.

Petr Dvořáček vyhrál turnaj v Praze.Patnáctiletý Dvořáček nastoupil v kategorii staršího žactva nad 69 kilogramů a ve finálovém kole si vedl velmi zkušeně. Soupeřem mu byl bojovník ze Srbska, jenž měl značnou výškovou převahu. „V prvním kole se bodoví rozhodčí přikláněli na srbskou stranu a ve druhém kole to nebylo nijak výrazně jiné. Pokud chceme vyhrát, musíme něco změnit,“ řekl si trenér Martin Viktorin st. se svým synem, který mu v Praze pomáhal.

O co šlo? Více pohybu, začít s kombinacemi na tělo, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba.

Vyšší Srb nestíhal na Dvořáčkovu rychlost a kombinace odpovídat. „Petr ve třetím kole, čtyřicet sekund před koncem, poslal výbornou kombinací zakončenou otočkou na solar srbského borce do počítání, což ještě rozdýchal, ale to už jsme měli jasno, že půjdeme našemu soupeři znovu na stejné místo a podruhé už to nedal,“ prozradil taktický záměr trenér. Rozhodčí posléze zápas ukončil před limitem a Petr Dvořáček získal zlatou medaili v Evropském poháru WAKO v disciplíně K-1. „Děkuji Petrovi za výbornou reprezentaci města, Falconu a vůbec celé České republiky. Velké díky patří také mému synovi Martinu Viktorinovi ml. za super spolupráci při koučování na tomto turnaji,“ dodal Martin Viktorin st.