Plán ROBERTA KRUPIČKY zní zcela jasně. Nikdo jej zřejmě nepřemluví, aby dále proháněl mladší zajíce na trailových a maratonských tratích.
Ústecký běžec se v pondělí večer zapsal do sportovní historie našeho regionu, když znovu ovládl anketu Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí. Podruhé za sebou, posedmé celkově.

Zdá se, že vítězství v anketě v loňském roce nebyla žádná náhoda, a nyní přišla i obhajoba. Celkově sedmý triumf už je, jednoduše řečeno, skvostná bilance?
Vážně už sedmý? Moc si toho vážím.

Vypadá to, že další sportovci si na vítězství v anketě budou muset počkat než skončíte kariéru. A pak se mohou těšit soupeři mezi veterány…
Letošní sezona bude jistě mojí poslední závodní. Pak už si budu sportem pouze udržovat zdraví a kondici (usmívá se).

Vloni jste v rozhovoru říkal, že je dobře, že takové ankety jsou, že je to ocenění za práci po celý rok. A vám ten uplynulý zase vyšel dokonale?
Určitě bych chtěl znovu poděkovat všem, kteří se na organizování ankety podílejí! K výsledkové dokonalosti mi letos ještě trochu chybělo, ale byl to pro mě po sportovní stránce opravdu velmi dobrý rok.

Mít takovou vytrvalost a fyzickou kondici jakou se pyšníte vy, si může spousta závodníků jen přát. Kde neustále berete energii?
Musím říct, že v posledních několika letech mi tu energii pokračovat a tvrdě trénovat dodávají především a skoro jenom výsledky, kterých stále dosahuji. To jde pak i ruku v ruce s tím, že to člověka baví.

Je vidět, že ani věk není žádnou překážkou?
Věk samozřejmě trochu limitujícím faktorem je, ale v silově vytrvalostním sportu, který dělám já, se dá při vysoké motivaci a tréninkové píli i ve čtyřiceti letech stále velmi dobře prosazovat. Velmi důležitým faktorem je také, že mi drží zdraví a funguje hlava (usmívá se).

Dokážu si představit, jak se cítí mladší konkurenti, když jim to zase nandal „ten Krupička“…
Já myslím, že klukům, se kterými závodím, až tolik nevadí, když je třeba ještě porazím a věřím, že jsem pro ně svojí sportovní dlouhověkostí motivací.

Při dalším ročníku ankety je ve hře útok na čistý hattrick. Přijmete tuto výzvu?
Pokud se mi podaří být v dalším ročníku mezi vyhlášenými sportovci, určitě to už bude ve veteránské kategorii, takže hattrick jistě nevyjde (usmívá se). (bed)