V 18. kole hokejbalové extraligy hostil Letohrad svého souseda v tabulce – Elbu Ústí nad Labem. Cíl byl vytyčen jasně: Vyhrát! Letohradští měli v úmyslu zopakovat výkon z předchozího víkendu a pojistit si tak play off. Ovšem zůstalo jenom u plánů. Elba, která nakonec přijela bez své avizované posily, olympijského vítěze z Nagana Jana Čalouna, smýšlela podobně. Brala tři body a Letohrad v tabulce o skóre přeskočila.

O víkendu čeká na Letohrad tvrdý oříšek v podobě zápasu s Mostem. Ten v uplynulém víkendu řádil v Hradci Králové, když domácí přehrál 2:0 a posunul se tak na druhou příčku tabulky. Utkání začíná tuto sobotu od 17 hodin.

SK OEZ Testa Letohrad – Elba Franklin Ústí nad Labem 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Letohradští nezačali vůbec špatně, skóre mohl otevřít domácí Dospěl. Při přesilovce měl na holi gól Blecha, ale ani on Bandu nepřekonal. Domácí za svoji chabou koncovku pykali. Na začátku druhé třetiny otevřel skóre při přesilovce ústecký Štěpánek a před odchodem na druhou pauzu ten samý hráč zvýšil na 2:0. Letohrad se pokoušel nulu na střeleckém kontě umazat, jenže se to nepodařilo ani při power play. Prázdné branky naopak využil Prášek, který zvýšil na konečných 3:0 pro Ústí nad Labem.

Fakta – branky a asistence: 16. Štěpánek (Kváš), 27. Štěpánek (Soukup), 44. Prášek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely: 26:20. Letohrad: Katerinjuk – Friml, Blecha, Doleček, Kubíček, Rybka, P. Věchet – Kormunda, Lux, M. Věchet, Mlejnek, Dospěl, Kovář, Košťál, Večerník, Minařík, Hladký, Matyáš, Hruška.

Martin Motyčka, trenér Letohradu:
„Kdo nedá gól, nemůže vyhrát. Ústí si svým výkonem šlo pro výhru. Podařilo se mu dát první gól, a ten byl zlomový. V té chvíli nehráli dobře, v obranné činnosti jsme byli všude později a Ústí nás přetlačovalo. Myslím, že to bylo trochu v hlavách hráčů. Náš výkon nebyl stejný jako minulý víkend v Karviné a Opavě. Musím jen Ústí poblahopřát k vítězství, opravdu šli pro body daleko razantněji než my. Příští víkend nás čeká Most, což bude hodně těžké. Na druhou stranu Most je ale zvyklý na svoje hřiště, svoji halu. Musíme se ale vrátit k té hře, kterou jsme praktikovali v Karviné. Jestliže tak hrát nebudeme, budeme hrát složitě, tak nemůžeme vyhrát.“

(ij)