V posledním utkání sezony se na palubovce Chocně představil soupeř z Hronova, který před tímto duelem ještě nemohl v klidu dýchat, jelikož nad ním v případě porážky a souhry ostatních výsledků stále visela hrozba baráže o účast v příštím ligovém ročníku. To domácí měli již celkové třetí místo jisté, a proto mohli hrát zcela v klidu.

VK Choceň – VK Hronov 3:0 (17,11,22)

Do úvodní sady vstoupili lépe domácí, kteří se zásluhou dobrého servisu ujali vedení 6:0. Následně si s pomocí dobrého útoku drželi od svého soupeře odstup, který se neustále zvětšoval až na konečný stav 25:17.

Na tento vývoj reagovali hosté drobnou změnou v sestavě a zpočátku jim to neslo své ovoce. To však jen do stavu 10:10. Poté domácí zvýšili obrátky a zatlačili útokem spolu s podáním svého soupeře do defenzivy, což vedlo k jejich výraznému náskoku 22:10. Pro choceňské hráče již nebyl problém takový luxusní náskok udržet a sadu vyhráli 25:11.

Zmobilizovat síly se Hronovským nepodařilo ani v setu následujícím. Úvod byl sice vyrovnaný, ale poté domácí zlepšili obranu na síti a vytvořili si tím bezstarostné vedení o sedm bodů, které se ještě zvětšilo až do stavu 24:16. Kdo by čekal, že posledním bodem ukončí domácí celý zápas, tak v dalších chvílích nemohl věřit svým očím. Choceňští totiž vyrobili řadu chyb a soupeř toho dokázal využít a stáhnout vývoj až na 24:22. Nakonec však přece jen domácí dokázali rozhodující bod udělat a vyhráli tak celkově 3:0.

VK Choceň – VK Hronov 3:2 (-14,-20,13,16,13)

Začátek odvetného utkání již nebyl z pohledu domácích tak snadný, a to kvůli tomu, že se Choceňským přestalo výrazně dařit v útoku, který buď jejich soupeř bez velkých problémů ubránil, nebo ho domácí posílali daleko mimo vymezené území. Když se k tomu přidala i kvalitní hra v poli ze strany Hronova, tak na světelné tabuli rázem svítilo skóre 0:2 v neprospěch Choceňských.

Uspokojení soupeře z poměrně snadno nabytého vedení však bylo pro domácí impulsem k tomu, aby po změně v sestavě zaveleli od začátku třetí sady k velkému obratu. Set skončil jasným vítězstvím Chocně poměrem 25:13 a povzbudil tím domácí do dalšího průběhu.

Čtvrtá sada nabídla vysoce kvalitní volejbal, na který se vyplatilo přijít. Choceňští se mohli opřít o hlasitou podporu početného domácího publika, kterému se odvděčili výbornou hrou na všech postech. Po výsledku 25:16 dospělo utkání do tiebreaku.

Ve zkrácené sadě si ani jedno družstvo nedokázalo vytvořit více než dvoubodový náskok. O něco navrch měli zásluhou chyb domácích v útočné fázi přeci jen Hronovští. Koncovka zkrácené páté sady byla opravdu strhující a nadšení diváci byli jako ve varu, což umocnila i skutečnost, že se domácím hráčům podařilo srovnat se soupeřem krok.

Za stavu 13:13 přišel sporný míč, ale rozhodčí nakonec rozhodli správně a nabídli tak Choceňským možnost mečbolu. Tuto nabídku domácí neodmítli a po vítězství 15:13 se tak mohli radovat ze zisku bodů i v posledním utkání sezony.

Sestava Chocně: Abraham, Adamec, Bílek, Felgr, Horáček, Kolder, Műller, J. Švec, M. Švec, Vaněk, Žaba.

Výsledek tohoto střetnutí spolu s výsledky ostatních zápasů nakonec znamenají, že si Hronov zajistil účast i pro příští sezonu.

Volejbalisté VK Choceň zopakovali své loňské umístění a stali se tak opět po roce nejlepším volejbalovým klubem Pardubického kraje.

(šve)