Jejich soupeřem byl celek Hrotovic, který v průběhu soutěže neopustil druhé místo.

Kerhartice – Hrotovice 2 : 3 ( -20, 20, -15, 19, -6)

Dvouhodinové utkání, ve kterém přes konečnou prohru hrály Kerhartice důstojnou roli, rozhodla až zkrácená hra pátého setu. Jestliže domácí v předcházejících setech, které prohráli, dlouho drželi se soupeřem krok, potom pátý set byl úplný opak. Soupeř jim rychle odskočil. Strany se měnily za nepříznivého stavu 3 : 8 a Kerhartice už se nezvedly.

Kerhartice – Hrotovice 1 : 3 (-14, -21, 20, -14 )

První dva sety jakoby byly pokračováním posledního setu předcházejícího utkání. Soupeř domácí zatlačil rychlým a tvrdým útokem, který snadno připravoval po lehkých podáních volejbalistů Kerhartic, kterým se přestalo dařit na útoku.

V druhém setu zvýšenou bojovností hráli domácí naprosto vyrovnanou partii, vedli ještě 18:17, ale to bylo vše.

Změna v sestavě přinesla určité zlepšení výkonu a zasloužené získání třetího setu. Zdálo se, že provedená změna v sestavě může přinést zvrat v utkání. Ale soupeř byl proti a rychle získal náskok několika bodů, který udržel až do konce.

„V prvním zápase jsme měli velkou příležitost bodovat se soupeřem, který svými dosavadními výsledky patří mezi lepší polovinu, ale na dukelské palubovce nic zvláštního nepředváděl. Snadno jsme se vyrovnali se soupeřovým útočným podáním, ale to, co nás sráželo na kolena po vybojovaných míčích v poli i po delších výměnách, byl náš nedůrazný a chybující útok, který hluboce zaostával za výborným diagonálním útokem soupeře, kterému jsme napomáhali naším jednoduchým podáním. To co bylo patrné a přínosem v prvním zápase, naše snaha bojovat i přes nezdary, bojovný duch kolektivu, to se s přibývající únavou v druhém zápase zcela vytratilo a usnadnilo soupeři cestu,“ řekl trenér Stanislav Flekač.

Hráli: Ent, J. Duffek, Z. Duffek, Kubový, Mikulecký, Heider, Peška, Pohanka.

I přes tyto porážky první polovinu soutěže končí Kerhartice na pěkném 6. místě.

(fle)